Trwa ładowanie...
d3l4yd0

Szef MSZ Niemiec potwierdza odpowiedzialność za Holocaust. Podziękowania od Czaputowicza

Polski minister spraw zagranicznych rozmawiał ze swoim odpowiednikiem z Niemiec Sigmarem Gabrielem. Podziękował mu za jego słowa o odpowiedzialności Niemiec za Holocaust.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz bronił ustawy o IPN
Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz bronił ustawy o IPN (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d3l4yd0

Jacek Czaputowicz podziękował Sigmarowi Gabrielowi za jego stanowisko, w którym potwierdził odpowiedzialność Niemiec za Holocaust. Zapewnił, że Polska może liczyć na poparcie Niemiec w tej sprawie - informuje na swojej stronie MSZ.

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" minister spraw zagranicznych bronił ustawy o IPN. - Obawy, że ofiary Holocaustu będą karane za swoje wspomnienia są nieuzasadnione - podkreślił. - Musimy bronić się przed oskarżeniami o współorganizowanie przez Polskę tych zbrodni - dodał.

Zobacz również: Sellin: słowa o "polskich obozach śmierci" to kłamstwo

Sigmar Gabriel zapewnił wcześniej, że narracja o "polskich obozach śmierci" nie będzie akceptowana przez Niemcy. - Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego - powiedział szef MSZ Niemiec.

Czaputowicz zapewnił też, że powstanie zespół, który będzie badał relacje prawno-historyczne z Izraelem. - Nie możemy odwrócić się od kontaktów polsko-izraelskich. Trzeba je odbudować - zakończył.

Źródło msz.gov.pl/Sieci.

d3l4yd0

Podziel się opinią

Share
d3l4yd0
d3l4yd0
Więcej tematów