ycipk-385e8j

Szef MSZ Niemiec Heiko Maas: chciałbym prosić naród polski o przebaczenie

- Wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce - powiedział w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego szef MSZ Niemiec Heiko Maas. I podkreślił, że niemieccy okupanci "dokonali szczególnie okrutnej rzezi niewinnych ludzi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas przebywa z wizytą w Warszawie
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas przebywa z wizytą w Warszawie (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-385e8j

Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas wygłosił przemówienie w Warszawie podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Nie zabrakło w nim szczerych i mocnych słów.

- Ta odpowiedzialność Niemiec nie dotyczy tylko Warszawy. Także w innych częściach kraju zburzono miasta i zrównano z zmienią całe wsie. Wypędzono ludność, by stworzyć tzw. przestrzeń życiową dla Niemców - podkreślił.

ycipk-385e8j

I dodał, że jest mu "wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce". - Chciałbym prosić naród polski o przebaczenie - powiedział.

- Warszawa została zniszczona, ale nie została złamana. Obywatelki, obywatele Polski nie dopuścili do tego - ani ci, którzy 1 sierpnia 1944 r. uczestniczyli w zrywie lub wspierali powstańców, ani kolejne pokolenia, które odbudowały Warszawę - uznał Heiko Maas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-385e8j
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-385e8j

ycipk-385e8j
ycipk-385e8j