Trwa ładowanie...

Szef MSW Niemiec po alarmie w Monachium: konieczna bliska współpraca ze służbami innych krajów

• Szef niemieckiego MSW skomentował ostatnie wydarzenia w Monachium
• W niemieckim mieście, w sylwestra, ogłoszono alarm antyterrorystyczny
• Według de Maiziere groźba ataków nie zmalała
• Niemiecki minister dodał, że zagraniczne służby powinny w tym zakresie bliżej współpracować

Share
Szef MSW Niemiec po alarmie w Monachium: konieczna bliska współpraca ze służbami innych krajów
Źródło: AFP, Fot: Sebastian KAHNERT / dpa
d2n6wf2

- W nowym roku sytuacja pozostanie nadal bardzo poważna. W przyszłości w coraz większym stopniu zależni będziemy od bliskiej współpracy z siłami bezpieczeństwa z innych krajów oraz od wymiany informacji - powiedział de Maiziere w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Bild".

W czwartek późnym wieczorem zamknięto monachijski główny dworzec kolejowy oraz dworzec w dzielnicy Pasing w zachodniej części stolicy Bawarii. Do zabezpieczenia tych obiektów skierowano znaczne siły policyjne.

d2n6wf2

Ostrzeżenie przed atakiem strona niemiecka otrzymała najprawdopodobniej od francuskich tajnych służb, które podały konkretny termin i miejsca planowanych zamachów oraz uściśliły, że chodzi o osoby związane z Państwem Islamskim.

W piątek szef policji w Monachium Hubertus Andrae bronił swej decyzji o ogłoszeniu w noc sylwestrową alarmu antyterrorystycznego, choć brak jak dotąd konkretnych informacji o ewentualnych zamachowcach.

Andrae powiedział, że w sytuacji otrzymania ostrzeżenia o zamachu, który miał być przeprowadzony niebawem, nie można było działać inaczej.

Andrae dodał, że raport zaprzyjaźnionych tajnych służb zawierał także nazwiska podejrzanych. Jak jednocześnie zaznaczył, nie wiadomo, "czy osoby te rzeczywiście istnieją". Nazwisk nie udało się połączyć z konkretnymi osobami w Monachium ani gdziekolwiek indziej.

De Maiziere pochwalił decyzję o ogłoszeniu w Monachium alarmu antyterrorystycznego.

d2n6wf2

Podziel się opinią

Share
d2n6wf2
d2n6wf2
Więcej tematów