Trwa ładowanie...
d3eim7p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MSW Niemiec po alarmie w Monachium: konieczna bliska współpraca ze służbami innych krajów

• Szef niemieckiego MSW skomentował ostatnie wydarzenia w Monachium
• W niemieckim mieście, w sylwestra, ogłoszono alarm antyterrorystyczny
• Według de Maiziere groźba ataków nie zmalała
• Niemiecki minister dodał, że zagraniczne służby powinny w tym zakresie bliżej współpracować
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Thomas de Maiziere
Thomas de Maiziere (AFP, Fot: Sebastian KAHNERT / dpa)
d3eim7p

- W nowym roku sytuacja pozostanie nadal bardzo poważna. W przyszłości w coraz większym stopniu zależni będziemy od bliskiej współpracy z siłami bezpieczeństwa z innych krajów oraz od wymiany informacji - powiedział de Maiziere w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Bild".

W czwartek późnym wieczorem zamknięto monachijski główny dworzec kolejowy oraz dworzec w dzielnicy Pasing w zachodniej części stolicy Bawarii. Do zabezpieczenia tych obiektów skierowano znaczne siły policyjne.

Ostrzeżenie przed atakiem strona niemiecka otrzymała najprawdopodobniej od francuskich tajnych służb, które podały konkretny termin i miejsca planowanych zamachów oraz uściśliły, że chodzi o osoby związane z Państwem Islamskim.

d3eim7p

W piątek szef policji w Monachium Hubertus Andrae bronił swej decyzji o ogłoszeniu w noc sylwestrową alarmu antyterrorystycznego, choć brak jak dotąd konkretnych informacji o ewentualnych zamachowcach.

Andrae powiedział, że w sytuacji otrzymania ostrzeżenia o zamachu, który miał być przeprowadzony niebawem, nie można było działać inaczej.

Andrae dodał, że raport zaprzyjaźnionych tajnych służb zawierał także nazwiska podejrzanych. Jak jednocześnie zaznaczył, nie wiadomo, "czy osoby te rzeczywiście istnieją". Nazwisk nie udało się połączyć z konkretnymi osobami w Monachium ani gdziekolwiek indziej.

De Maiziere pochwalił decyzję o ogłoszeniu w Monachium alarmu antyterrorystycznego.

d3eim7p

Podziel się opinią

Share

d3eim7p

d3eim7p
Więcej tematów