Trwa ładowanie...
d29f7kq

Szef KE: Kryzys migracyjny w Europie potrwa kilka lat

Kryzys migracyjny w Europie będzie trwał kilka lat. Nie łudzę się, że to, czego dziś doświadczamy, szybko przejdzie do historii - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas wizyty w Pasawie w Bawarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Granica Węgier z Serbią
Granica Węgier z Serbią (AFP, Fot: ISTVAN RUZSA)
d29f7kq

- Ludzie muszą wiedzieć, że to nie jest problem chwilowy, przejściowy, ale że musimy się z nim zmagać dłużej" - dodał szef KE, który w Pasawie, przy granicy niemiecko-austriackiej, odwiedził jeden z najważniejszych w Niemczech ośrodków przyjmowania migrantów. Ocenił, że kryzys na pewno nie zakończy się przed świętami Bożego Narodzenia.

Juncker podkreślił, że Europie "nie potrzeba nowych murów, a na pewno nie między państwami Unii". Bronił także niemieckiej kanclerz Angeli Merkel przed krytyką ze strony niektórych polityków, według których działania kanclerz pogarszają sytuację. - Co innego mogła zrobić? Pozwolić, by ludzie radzili sobie sami? - zapytał.

Zdaniem przewodniczącego KE uchodźcy w przyszłości będą mieli swój wkład na rzecz europejskiego dobrobytu. - Kto ucieka, ten nie jest leniwy; to ktoś, kto decyduje i podejmuje ryzyko - dodał, podkreślając, że do zwalczenia kryzysu konieczne jest działanie całej społeczności międzynarodowej.

Unia Europejska zmaga się obecnie z falą migrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Według Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców do końca obecnego roku do Europy dotrze ok. 700 tys. migrantów, a przynajmniej drugie tyle - w roku 2016.

d29f7kq

Podziel się opinią

Share
d29f7kq
d29f7kq
Więcej tematów