Trwa ładowanie...

Szef KE krytykuje kraje UE za niedbałość w walce z terroryzmem

• Jean-Claude Juncker: wszystko przez opieszałość w przyjmowaniu propozycji Brukseli
• "Gdyby unijne stolice stosowały się do zaleceń Komisji, to być może nie doszłoby do ostatnich zamachów"

Share
Szef KE krytykuje kraje UE za niedbałość w walce z terroryzmem
Źródło: AFP, Fot: Thierry Charlier
d1w82gt

Jean-Claude Juncker mówił o tym podczas konferencji prasowej z premierem Francji Manuelem Vallsem. Odniósł się też do propozycji dotyczących między innymi wzmocnienia kontroli na granicach zewnętrznych Wspólnoty, utworzenia europejskiego korpusu straży granicznej czy systemu wymiany danych pasażerów linii lotniczych.

- Uważam, że jeśli wszystkie rządy państw członkowskich stosowałyby się w swojej mądrości do propozycji Komisji zakresie bezpieczeństwa, to być może nie bylibyśmy dziś w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy - powiedział Jean-Claude Juncker.

d1w82gt

- Myślę, że w różnych momentach obserwujemy w Europie pewną niedbałość. Gdy dochodzi do poważnych zdarzeń, zachowujemy się tak, jakbyśmy musieli sobie dopiero zdać sobie sprawę z problemów, z jakimi się zmagamy, podczas gdy powinniśmy zdać sobie sprawę z tych problemów, zanim dojdzie do tragicznych wydarzeń - podkreślił szef Komisji Europejskiej.

Negocjacje w sprawie europejskiego systemu wymiany danych pasażerów linii lotniczych trwały około czterech lat zanim kraje członkowskie porozumiały się co do ostatecznego kształtu przepisów. Regulacje dotyczące europejskiego korpusu straży granicznej mają zostać uzgodnione przez unijne kraje do końca czerwca.

d1w82gt

Podziel się opinią

Share
d1w82gt
d1w82gt
Więcej tematów