Trwa ładowanie...

Szef FBI dostał od Trumpa wytyczne ws. Flynna

W lutym prezydent Donald Trump poprosił ówczesnego szefa FBI Jamesa Comeya o zamknięcie dochodzenia w sprawie kontaktów byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z przedstawicielami Rosji - poinformował we wtorek dziennik "New York Times".

Share
Szef FBI dostał od Trumpa wytyczne ws. Flynna
Źródło: PAP/EPA, Fot: michael reynolds
d4fcgw5

- W lutym prezydent Donald Trump poprosił ówczesnego szefa FBI Jamesa Comeya o zamknięcie dochodzenia w sprawie kontaktów byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z przedstawicielami Rosji - poinformował we wtorek dziennik "New York Times". - Mam nadzieję, że da pan sobie z tym spokój - miał powiedzieć Donald Trump do Jamesa Comeya. "NYT" powołuje się na notatkę Comeya ze spotkania z Trumpem.

9 maja prezydent Donald Trump niespodziewanie odwołał Jamesa Comeya ze stanowiska dyrektora FBI. Na informację dziennika "New York Times" natychmiast zareagowała administracja prezydencka. - Donald Trump nigdy nie prosił o wstrzymanie jakiegokolwiek dochodzenia, także w sprawie Flynna - oświadczył Biały Dom.

d4fcgw5

Natomiast wielokrotnie prezydent zapewniał, że Flynn to "przyzwoity człowiek" i że nic złego nie uczynił - podkreślił Biały Dom.

Michael Flynn ustąpił w lutym ze stanowiska doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, gdyż wyszło na jaw, że jeszcze przed objęciem przez Trumpa urzędu prezydenta rozmawiał on z rosyjskim ambasadorem w USA Siergiejem Kislakiem o amerykańskich sankcjach wobec Rosji.

Flynn, emerytowany generał piechoty morskiej i były dyrektor Agencji Wywiadu Ministerstwa Obrony USA, funkcję prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego sprawował zaledwie trzy tygodnie i trzy dni - najkrócej w historii. (PAP)

d4fcgw5

Podziel się opinią

Share
d4fcgw5
d4fcgw5
Więcej tematów