Trwa ładowanie...
dy12gjs

Szczytno. Wywieźli 15-latkę do lasu. Upokorzyli ją i nagrali

Szczytno. Dwie 17-latki oraz dwoje 20-latków wywiozło 15-letnią dziewczynę do lasu. Tam grożono jej podbiciem, a następnie upokorzoną ją i zmuszoną do zrelacjonowania swoich kontaktów z byłym partnerem 20-latki. Cała akcja była wcześniej zaplanowana. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, staną oni przed sądem.
Share
Szczytno. Wywieźli 15-latkę do lasu i jej grozili
Szczytno. Wywieźli 15-latkę do lasu i jej grozili Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
dy12gjs

Policjanci ze Szczytna dostali zgłoszenie ws. 15-latki i je starszych znajomych. W środę, około godziny 16, 15-letnia mieszkanka gminy Szczytno otrzymała wiadomość od swojego znajomego z prośbą o spotkanie. Po nastolatkę pod jej dom przyjechał 20-latek razem ze swoją 17-letnią dziewczyną.

Samochód z 15-latką ruszył w kierunku Szczytna. W trakcie przejażdżki dołączyły jeszcze także dwie koleżanki. "Wtedy 20-latka powiedziała kierowcy, by jechał do lasu, a 15-latce wyrwała telefon, który ta trzymała w dłoniach. Następnie grożąc jej pobiciem, zmusiła do szczegółowego opisania relacji, które miały łączyć 15-latkę z byłym partnerem 20-latki" - czytamy na stronie warmińsko-mazurskiej policji.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez 17-latkę, która siedziała na tylnej kanapie. Gdy młody mężczyzna zatrzymał auto, prowodyrka całego zajścia wypchnęła 15-latkę z samochodu. Dziewczyna była agresywna i wulgarna. Groziła 15-latce pozbawieniem życia przy użyciu ostrego narzędzia, które miała przewozić w bagażniku.

dy12gjs

Zobacz także: Koronawirus. Tak seniorzy będą mogli zapisać się na szczepienie. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Szczytno. Podejrzani odpowiedzą przed sądem

"Pozostałe osoby nie stanęły w obronie dziewczyny i pomimo wielu próśb z jej strony o odwiezienie do domu, nikt się nie zareagował" - przekazała policja.

dy12gjs

Cała akcja trwała około 2 godzin. W tym czasie 20-latka zmusiła 15-letnią dziewczynę m.in. do umycia samochodu, zerwania kontaktów ze wskazanymi przez nią osobami, a także wypłaty 200 złotych za zabrany wcześniej telefon. Prowodyrka zabroniła także ujawniać komukolwiek tego, co się właśnie zdarzyło.

Gdy policjanci dowiedzieli się o tym, co przytrafiło się 15-latce, zaproponowali jej specjalistyczną opiekę medyczną i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Zebrano w tej sprawie materiał dowodowy i zatrzymano osoby podejrzane o popełnienie przestępstw wobec nastolatki.

Zobacz także:Makabra na Dolnym Śląsku. Ojciec zastrzelił syna

"Zarzuty pozbawienia wolności małoletniej, poprzez uniemożliwienie jej opuszczenia samochodu oraz przemieszczanie się nim wbrew woli nastolatki, usłyszeli 20-letni mieszkaniec Szczytna, 17-letnia mieszkanka Szczytna i 17-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności" - czytamy na stronie policji.

dy12gjs

Główna prowodyrka, 20-letnia mieszkania Szczytna, będzie odpowiadać za bezprawne pozbawienie wolności małoletniej, stosowanie wobec niej gróźb, grożenie uszkodzeniem ciała, a także wymuszenie korzyści majątkowej w zamian za oddanie zabranego wcześniej telefonu.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Staną oni przed sądem karnym. Mimo że dwie osoby są niepełnoletnie, to zgodnie z prawem po ukończeniu 17. roku życia, będą odpowiadać za popełnione przestępstwa jak osoby dorosłe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy12gjs

Podziel się opinią

Share
dy12gjs
dy12gjs
Więcej tematów