Trwa ładowanie...
d2z57qb

Szczyt UE rozpoczął się minutą ciszy

Minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Tunisie rozpoczął się w czwartek po południu szczyt UE w Brukseli. Na spotkaniu tym unijni przywódcy mają rozmawiać o przedłużeniu sankcji wobec Rosji, unii energetycznej oraz sytuacji gospodarczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyt UE rozpoczął się minutą ciszy
(PAP/EPA, Fot: Olivier Hoslet)
d2z57qb

* Zobacz: Powroty z Tunezji*

Na marginesie szczytu ma się też odbyć spotkanie na temat zadłużenia Grecji. Ponadto przywódcy mają rozmawiać o przygotowaniach do majowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze i o sytuacji w Libii.

Na początku spotkania przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poprosił przywódców, by oddali hołd ofiarom środowego zamachu na muzeum Bardo w Tunisie - poinformował jego rzecznik Preben Aamann. W ataku zginęły 23 osoby, w tym 20 zagranicznych turystów. Według aktualnych informacji wśród zabitych obcokrajowców jest dwóch obywateli Polski, a także obywatele Japonii, Włoch, Kolumbii, Hiszpanii, Australii, Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii.

Według Tuska w dokumencie końcowym szczytu raczej nie znajdzie się żadne odniesienie do walki z terroryzmem. Jego zdaniem po środowym zamachu w Tunisie nie trzeba manifestów na poziomie liderów państw członkowskich, lecz przyspieszenia prac nad pakietem rozwiązań, które przyjęto na poprzednim szczycie UE, w lutym.

d2z57qb

Podziel się opinią

Share
d2z57qb
d2z57qb
Więcej tematów