placeholder_5c3pvf

Szczyt Putin-Kim we Władywostoku. Pierwsze takie spotkanie

Władywostok. Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un spotkał się po raz pierwszy z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un i Władimir Putin
Kim Dzong Un i Władimir Putin (PAP)
placeholder_5c3pvf

Władimir Putin jest czwartym prezydentem, z którym Kim Dzong Un spotkał się jako przywódca Korei Północnej. Do tej pory kilkakrotnie spotykał się z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Kim Dzong Un rozmawiał dwukrotnie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Jak poinformował przed spotkaniem doradca Władimira Putina ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow, w centrum uwagi obu przywódców znajdzie się "polityczno-dyplomatyczne rozwiązanie problemu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim".

- Mogliśmy porozmawiać o historii naszych stosunków między państwami i o dniu dzisiejszym, o perspektywach rozwoju więzi dwustronnych. Rozmawialiśmy też o sytuacji na Półwyspie Koreańskim, wymieniliśmy opinie o tym, jak i co należy zrobić, aby perspektywy poprawy sytuacji były dobre - zdradził z kolei Putin po spotkaniu.

placeholder_5c3pvf

Zobacz także: Burza piaskowa pod Elblągiem. Mamy nagranie

Z kolei Kim Dzong Un ocenił, że rozmowy z Putinem "bardzo rzeczową wymianą opinii" . Mam nadzieję, że nasze dalsze rozmowy będą przebiegać w tym nurcie, w pożytecznym i konstruktywnym duchu - dodał, nazywając Rosję "przyjaznym wielkim sąsiadem" swego kraju.

placeholder_5c3pvf

Kim Dzong Un jest we Władywostoku od środy. Koreański polityk przyjechał do Rosji osobistym pociągiem, a na granicy został przywitany chlebem i solą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_5c3pvf
placeholder_5c3pvf