Trwa ładowanie...
d4fhe38

Szczyrk: wybuch gazu. Znaleziono osiem ciał

Szczyrk. Znaleziono osiem ciał. Trzykondygnacyjny budynek, który w wyniku wybuchu gazu został doszczętnie zniszczony, był przeszukiwany przez strażaków cegła po cegle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramat rozegrał się w środę wieczorem
Dramat rozegrał się w środę wieczorem (PAP, Fot: Hanna Bardo)
d4fhe38

Strażacy ręcznie odgruzowują miejsce tragedii w Szczyrku. Ogień udało się opanować, ale nad gruzowiskiem nadal unosi się dym. Na miejscu tragedii jest reporter WP Klaudiusz Michalec.

- Widok jest przerażający. Byliśmy w miejscu, gdzie z bezpiecznej odległości podglądaliśmy pracę strażaków. Z domu nie zostało nic. Obraz wydobywania ciał przez strażaków zostanie w nas długo - dodaje.

W środę wieczorem zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Powodem był wybuch gazu. Podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Prace budowlane miały być prowadzone bez nadzoru.

d4fhe38

ZOBACZ: Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta: to wielka tragedia:

Ustalono, że w budynku było osiem osób. Znaleziono wszystkie ciała. Osoby, które mieszkają niedaleko miejsca tragedii, mówiły o "ogromnym huku".

Na miejscu pracuje ponad 100 strażaków. Akcja prowadzona jest w trudnych warunkach - dym, a z drugiej strony warunki atmosferyczne - mróz, a także deszcz ze śniegiem.

d4fhe38

- Wielki dramat, tylko tak można powiedzieć. To nie tylko dramat rodziny, ale także dramat mieszkańców Szczyrku, którzy po prostu są w szoku - mówił burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy.

Szczyrk. Premier jest na bieżąco informowany

W nocy w sprawie tragedii w Szczyrku zorganizowano dwie konferencje prasowe. Akcja trwa już ponad 10 godzin. Wiadomo, że w domu mieszkały dwie rodziny - w sumie dziewięć osób, ale jedna w momencie tragedii przebywała poza budynkiem.

Dom jest zupełnie zniszczony, z okien trzech okolicznych budynków powypadały szyby. Duża część Szczyrku została pozbawiona prądu i gazu.

d4fhe38

Powołano specjalną komisję, która zbada bezpośrednią przyczynę uszkodzenia gazociągu, wynik jej prac powinien być znany w ciągu doby od momentu rozpoczęcia prac ekspertów.

MSWiA poinformowało na Twitterze, że o akcji ratunkowej prowadzonej w miejscu wybuchu na bieżąco są informowani premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fhe38

Podziel się opinią

Share
d4fhe38
d4fhe38
Więcej tematów