Trwa ładowanie...
dentwzp

Szczygieł spotkał Świadków Jehowy na targach książki. "Więzienie dla mózgu"

Mariusz Szczygieł pokazał zdjęcie, na którym widać stoisko Świadków Jehowy na targach książki. Dziennikarz promuje tam książkę właśnie o tej wspólnocie. Jego komentarz do sytuacji nie przejdzie bez echa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mocne zdjęcie autorstwa Mariusza Szczygła. Stoisko Świadków Jehowy zestawione z książką o tej wspólnocie
Mocne zdjęcie autorstwa Mariusza Szczygła. Stoisko Świadków Jehowy zestawione z książką o tej wspólnocie (Instagram.com, Fot: Mariusz Szczygiel)
dentwzp

"Na targach książki we Wrocławiu Dowody na Istnienie naprzeciw Świadków Jehowy. Bardzo często na targach ustawiają nas obok wydawnictw religijnych" – napisał na Instagramie Szczygieł. Tym razem, jak się okazuje, sąsiedztwo nabiera głębszego znaczenia. Wydawnictwo dziennikarza sprzedaje książkę "Świadek" Roberta Rienta. Jak stwierdza Szczygieł, to książka "o ucieczce z więzienia dla mózgu, jakim jest ta wspólnota...".

Zestawienie książki z oddalonym o parę metrów stanowiskiem robi wrażenie. Wśród licznych komentarzy znalazł się ten zostawiony przez Maję Ostaszewską. Aktorka napisała: "Co za zdjęcie! Mocny kontekst". Inna osoba dodała z kolei, że koleżanka z pracy jest świadkiem i dlatego czuje, że powinna sięgnąć po książkę. "Fajna dziewczyna, ale kiedy cukierków urodzinowych nie przyjmuje od dzieci i sama czarownic w czasie omawiania lekcji o Halloween się boi, to trochę słabo" – stwierdziła.

Świadkowie Jehowy wzbudzają wiele skrajnych emocji. Niedawno pisaliśmy o tuszowaniu przypadków molestowania i gwałtów przez władze kościoła w Wielkiej Brytanii. Świadkowie twierdzili, że odwodzono ich od zgłoszenia się na policję, w zamian proponując modlitwę i czerpanie siły z Biblii.

dentwzp

Zobacz także: Świadkowie Jehowy ukrywali przypadki molestowania nieletnich?

dentwzp

Podziel się opinią

Share
dentwzp
dentwzp
Więcej tematów