Trwa ładowanie...
d2gonby

Szczęśliwy finał dramatu - porwany chłopiec wrócił do matki

Po ponad roku matka odzyskała syna, który został uprowadzony i wywieziony przez ojca na Dominikanę. Mężczyzna został zatrzymany w Monachium - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Share
d2gonby

10-letniego chłopca oddali matce przedstawiciele Prokuratury Generalnej Republiki Dominikańskiej.

Poznańska prokuratura prowadziła postępowanie przeciwko 37-letniemu Radosławowi K., który mając ograniczoną władzę rodzicielską, w październiku 2009 roku, wbrew woli matki, uprowadził syna. Wcześniej dziecko mieszkało wraz z matką w Poznaniu.

- Ustalono, że mężczyzna wraz z dzieckiem przebywa najprawdopodobniej na terenie Dominikany. Postępowanie przeciwko Radosławowi K. zostało zawieszone i wydany został za podejrzanym Europejski Nakaz Aresztowania - poinformowała Mazur-Prus.

Jak wyjaśniła, Republika Dominikańska jest państwem, z którym Polska nie ma podpisanych umów w zakresie współpracy w sprawach karnych, jednakże m.in. dzięki współpracy z Prokuraturą Generalną Republiki Dominikańskiej i przy pomocy konsula polskiej placówki dyplomatycznej w Bogocie, Radosław K. został zatrzymany na Dominikanie i poddany procedurze wydalenia w trybie administracyjnym.

d2gonby

- Radosław K. w eskorcie funkcjonariuszy dominikańskiej policji wylądował w Monachium, gdzie został zatrzymany zgodnie z procedurą Europejskiego Nakazu Aresztowania - poinformowała.

Chłopiec, po zatrzymaniu ojca został umieszczony w placówce opiekuńczej. Tam czekał, aż przyleci po niego matka.

Radosławowi K. podejrzanemu o uprowadzenie syna grozi kara trzech lat więzienia.

d2gonby

Podziel się opinią

Share
d2gonby
d2gonby
Więcej tematów