Trwa ładowanie...
d4i3l2i

Szczery pawian hitem sieci. Turyści raczej go nie pokochali

Fotograf Leon Fouche' przypadkiem uchwycił niezręczny moment. Podróżując przez południowoafrykański Park Narodowy Krugera, zauważył siedzącego przy drodze pawiana. Na widok turystów zwierzę wyciągnęło łapę i pozdrowiło ich wyprostowanym, środkowym palcem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieuprzejmy pawian.
Nieuprzejmy pawian. (facebook, Fot: Leon Fouche'‎)
d4i3l2i

Zdjęcie udało się zrobić rzutem na taśmę. Fouche' powiedział w rozmowie z Daily Mail, że przecierał oczy ze zdumienia na widok niegrzecznego pawiana. Pozdrowieni środkowym palcem turyści odjechali, a zwierzę jeszcze na chwilę zastygło w nietypowej pozycji. To był ostatnio moment, by wyciągnąć aparat i uwiecznić to wydarzenie.

- Jestem pewien, że już nigdy w życiu nie zobaczę niczego podobnego. Może kiedyś w jakimś ogrodzie zoologicznym, ale z pewnością nigdy w rezerwacie dzikiej przyrody - skomentował sprawę 34-letni fotograf.

Pawian niedźwiedzi, lub, jak wolą inni, czakma to najbardziej pospolity gatunek tego zwierzęcia. Czakma zamieszkują przede wszystkim łąki i porośnięte krzewami sawanny. Spotkać je można w Angoli, Botswanie, Namibii, Zambii, Republice Południowej Afryki i Mozambiku.

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów