Trwa ładowanie...

Szczere wyznanie Ziobry. Kolejny przytyk do premiera

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był pytany o postępowanie ws. wyborów kopertowych. Chociaż polityk zapewniał, że stoi w tej kwestii za premierem Mateuszem Morawieckim, nie omieszkał wbić szpilki szefowi rządu w innej sprawie.

Share
Szczere wyznanie Ziobry. Kolejny przytyk do premiera
Szczere wyznanie Ziobry. Kolejny przytyk do premieraŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d30lcic

Minister sprawiedliwości był pytany o ostatnie porażki prokuratury przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Chodzi m.in. o sprawę sędzi Beaty Morawiec, a także sędziego Igora Tulei. - Przyzwoitość jest taką cechą, która najlepiej sprawdza się w sytuacjach trudnych. Trzeba pokazać, że jest się niezawisłym w sytuacji presji mediów i otoczenia - powiedział Zbigniew Ziobro w Polsat News.

Zbigniew Ziobro o Sądzie Najwyższym: pracują tam "różni ludzie"

Jak dodał minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w Izbie Dyscyplinarnej SN pracują "różni ludzie". - Dlatego są różne orzeczenia i stąd moja potrzeba skomentowania ostatniego orzeczenia Izby. W każdym normalnym kraju każdy z nas w takiej sprawie stanąłby przed sądem, a sędziowie w Polsce mają immunitet - podkreślił Ziobro.

d30lcic

W opinii ministra sprawiedliwości winna immunitetowi sędziów jest konstytucja "przyjęta przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Nadająca przywileje sędziowskiej nadzwyczajnej kaście".

Władysław Kosiniak-Kamysz o oświadczeniu Kultu. "Kuriozalne"

Zbigniew Ziobro a Mateusz Morawiecki. Minister wbija szpilkę

Zbigniew Ziobro był pytany także o możliwość wystąpienia scenariuszu, w którym prokuratura prowadzi postępowania wobec obozu rządowego. Jak zaznaczył minister sprawiedliwości, "takie postępowania się toczą".

W tym kontekście Ziobro odniósł się do postępowania ws. wyborów kopertowych. - Prokuratura zajęła stanowisko i wytłumaczyła je. Nie zawsze mi po drodze z premierem Morawieckim, ale w tej sprawie bronię go z całego serca. To jest odpowiedzialność, postąpił słusznie - podkreślił Zbigniew Ziobro.

d30lcic

Zbigniew Ziobro a Mateusz Morawiecki. "Czas pokaże, kto ma rację"

W programie padło też pytanie o trudne relacje ministra z premierem Morawieckim oraz o ocenę mechanizmu "pieniądze za praworządność". - Tu z premierem różnimy się zdaniami. Czas pokaże, kto ma rację. Ja nie ufam Unii Europejskiej - zaznaczył polityk.

Jak dodał, Parlament Europejski może naciskać na Komisję Europejską w sprawie Polski. - Sami członkowie KE także wprost mówią o pewnych sankcjach. Unia Europejska jest antydemokratyczna i niepraworządna - zaznaczył minister sprawiedliwości.

Sprawa Mariana Banasia. Zbigniew Ziobro zabrał głos

Zbigniew Ziobro pytany był też o kwestię postępowania ws. prezesa NIK Mariana Banasia. Ten domaga się opublikowania przez prokuraturę oraz CBA materiałów zgromadzonych w jego sprawie.

- W sprawie pana Mariana Banasia toczy się jeszcze postępowanie i nie chcę przesądzać jego finału. To nie jest ten moment, kiedy tę sprawę można ujawnić, ale przyjdzie też taki czas, na pewno, że te materiały będą ujawnione" - oświadczył Ziobro

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30lcic

Podziel się opinią

Share
d30lcic
d30lcic
Więcej tematów