Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Stanisław Karczewski "przestrzega" prezydenta Dudę

Senator PiS Stanisław Karczewski zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by odrzucił propozycję Władysława Kosiniaka-Kamysza ws. szczepienia na COVID-19.

Share
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiŹródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
d11ywz3

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - z zawodu lekarz - zapowiedział, że może osobiście zaszczepić prezydenta Andrzeja Dudę przeciw koronawirusowi. - On miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to naprawdę jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, szczególnie rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia - zapowiedział polityk w Polsat News.

Wypowiedź ta nie spodobała się senatorowi PiS Stanisławowi Karczewskiemu. "Panie prezydencie. Zachęcam do szczepienia. Sam, choć przeszedłem COVID19, będę się szczepił. Ale stanowczo odradzam ofertę Pana Kosiniaka-Kamysza. Są politycy, którym się ufa i są tacy, którym trudno ufać" - napisał senator o prezesie PSL.

Jego wpis nie spodobał się szefowi klubu KO Cezaremu Tomczykowi. "Ile można przeżywać frustracje po utracie funkcji Marszałka Senatu?" - zapytał polityk opozycji.

W sobotę po południu do propozycji Władysława Kosiniaka-Kamysza odniósł się sam zainteresowany. Prezydent Andrzej Duda podziękował liderowi PSL "za troskę o zdrowie".

d11ywz3

"Ja patrzę na szczepienie w aspekcie ogólnospołecznym. To moje 'państwowe' zadanie - napisał prezydent na Twitterze i podkreślił, że należy on do grona ozdrowieńców.

Przypomnijmy: prezydent Duda - który sam przeszedł już COVID-19 - zapowiedział wcześniej, że nie ma nic przeciwko szczepieniom, a wręcz zachęca wszystkich, by zaszczepili się na koronawirusa. - Jeśli będzie taka potrzeba, prezydent się zaszczepi - zadeklarował w "Tłit" WP doradca głowy państwa Andrzej Zybertowicz.

Szczepionka na COVID. Co zrobi Andrzej Duda? Andrzej Zybertowicz odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11ywz3

Podziel się opinią

Share
d11ywz3
d11ywz3
Więcej tematów