Trwa ładowanie...
d46zq3w

Szczepionka na COVID obowiązkowa w Hiszpanii? Media: rząd ma przepisy

Hiszpańskie media poinformowały, że rząd kraju dysponuje regulacjami prawnymi, którymi jest w stanie nakazać obywatelom zaszczepić się na koronawirusa. W Hiszpanii program masowych szczepień będzie podzielony na trzy fazy.
Share
Szczepionka na COVID obowiązkowa w Hiszpanii? Media: rząd ma przepisy
Szczepionka na COVID obowiązkowa w Hiszpanii? Media: rząd ma przepisyŹródło: Getty Images
d46zq3w

O istnieniu przepisów pozwalających władzom zaszczepić całe społeczeństwo doniosła w poniedziałek rozgłośnia Cadena Ser. Stacja przypomniała, że od 1986 roku istnieje ustawa, która dopuszcza możliwość szczepienia całej populacji w przypadku wystąpienia epidemii.

Zapisy prawne zostały użyte w grudniu 2010 roku, kiedy to w jednej ze szkół w Grenadzie wystąpiły przypadki zachorowań na odrę. Zaszczepiono wówczas kilkudziesięciu uczniów.

Rząd Hiszpanii niejednokrotnie deklarował już, że szczepionka na COVID będzie dobrowolna. Podjęto jednak decyzję o utworzeniu specjalnego rejestru, w którym znajdą się nazwiska osób niewyrażających zgody na poddanie się szczepieniu.

d46zq3w

Spis przewiduje, że obywatele, którzy odmówią przyjęciu szczepionki, będą musieli podać władzom sanitarnym konkretny powód.

Program masowych szczepień na koronawirusa w Hiszpanii zostanie podzielony na trzy fazy. Do września 2021 roku rząd ma zamiar zaszczepić 70 proc. społeczeństwa.

Zobacz też: Koronawirus. Chory wiceminister samowolnie wziął amantadynę. "Stan wyższej konieczności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46zq3w

Podziel się opinią

Share
d46zq3w
d46zq3w
Więcej tematów