Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID obowiązkowa dla wojska? Błaszczak wprost

Szczepionka na COVID-19 powinna być obowiązkowa dla polskich żołnierzy? Swoje stanowisko wyraził w tej kwestii minister Mariusz Błaszczak. - Żołnierz powinien na pierwszym miejscu stawiać interes ojczyzny i współobywateli - tłumaczy szef MON.

Szczepionka na COVID obowiązkowa dla wojska? Błaszczak wprostSzczepionka na COVID obowiązkowa dla wojska? Błaszczak wprostŹródło: Facebook
duesjk3
duesjk3

Szczepionka na COVID-19 powinna być przyjęta przez każdego żołnierza? Głos w tej sprawie zabrał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szczepionka na COVID obowiązkowa dla żołnierzy? Szef MON wprost

- Żołnierzy obowiązują dokładnie takie same zasady jak wszystkich obywateli, wliczając w to oczekiwanie na swoją kolejkę oraz zasadę dobrowolności. Inną sprawą jest etos służby. Stawia on przed żołnierzami szczególne obowiązki wobec kraju i narodu - mówił w sobotniej rozmowie z "Super Expressem" szef MON.

Jak dodał, w jego opinii szczepionka na COVID powinna być przez żołnierzy przyjęta.

duesjk3

- Żołnierz powinien na pierwszym miejscu stawiać interes ojczyzny i współobywateli. Dlatego gotowość na przyjęcie szczepionki wydaje się tu być naturalnym wyborem. Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19 - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Spotkanie rząd-opozycja ws. szczepionek na COVID. Włodzimierz Czarzasty: dowiedzieliśmy się rzeczy zadziwiających

Szef MON zaznaczył, że szczepionka na COVID, tak jak i inne szczepionki, zapewnia bezpieczeństwo żołnierzom, ich rodzinom, a także otoczeniu. - Od kilku tygodni prowadzimy w MON szeroko zakrojoną akcję informacyjną pod hasłem "Szczepimy się - chcę się zaszczepić", w której zarówno dowódcy wojskowi, jak i zwykli żołnierze namawiają do przyjęcia szczepionki - mówił.

Mariusz Błaszczak przyjmie szczepionkę na COVID. Zachęca innych Polaków

Mariusz Błaszczak był pytany także przez "SE" o to, czy sam przyjmie szczepionkę na COVID. - Oczywiście i namawiam każdego do tego samego. Cieszy mnie, że odsetek Polaków zdecydowanych na przyjęcie szczepionki ustawicznie wzrasta - podkreślił szef resortu.

duesjk3

Polityk zaznaczył, że mimo tego, iż jest się ozdrowieńcem (tak jak on sam - przyp. red.), nie powinno się bagatelizować koronawirusa. - Proszę wszystkich, by na siebie uważali, by przestrzegali obostrzeń, a jeżeli już niestety zostaną zarażeni, by zachowywali się odpowiedzialnie i postępowali zgodnie z zaleceniami służb - apelował Mariusz Błaszczak.

Karabinki GROT zawodne? "Żadna broń nie jest doskonała"

W wywiadzie padło też pytanie o kontrowersje wokół karabinków GROT. - Grot to polska, sprawdzona i uniwersalna broń, która nie jest zawodna, przeszła profesjonalne testy i jest na wyposażeniu Wojska Polskiego - tłumaczył polityk.

Jak podkreślił, żadna broń "nie jest doskonała". - Każda broń jest modyfikowana i dotyczy to również Grotów. A więc jest, jak sądzę, drugie albo nawet i trzecie dno tego wszystkiego, co się dzieje - ocenił.

- Przypomnę, że Ukraina jest zainteresowana pozyskaniem karabinków o standardzie NATO-wskim (...). W tym samym czasie ukazują się publikacje na temat karabinku Grot, które odbiły się na Ukrainie szerokim echem. Można więc postawić pytanie, czy chodzi tu o działania lobbystyczne, czy o nieodpowiedzialność dziennikarzy i polityków opozycji - dodał Mariusz Błaszczak.

duesjk3

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duesjk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duesjk3
Więcej tematów