Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID-19 obowiązkowa w wojsku? Mamy komentarz dowództwa

Szczepionka na COVID-19. Wirtualna Polska otrzymała informację o rzekomych obowiązkowych szczepieniach w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie. Brak szczepienia u żołnierzy miało skutkować nieprzedłużeniem z nimi kontraktu. Tę informację zdementował rzecznik prasowy 6 BPD.

Share
Szczepionka na COVID-19Szczepionka na COVID-19Źródło: Getty Images, fot: Thomas Lohnes
d4l5fe6

Szczepionki na COVID-19 w Polsce mają być dobrowolne, darmowe, a także podawane w dwóch dawkach - wynika z założeń Narodowego Programu Szczepień. Deklarował to także premier, Mateusz Morawiecki.

Wirtualna Polska otrzymała informację, że żołnierzom z 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego w Krakowie, nie zostaną przedłużone kontrakty, jeśli nie przyjmą oni szczepionki przeciwko COVID-19.

W liście do reakcji napisano, że około 80 proc. żołnierzy z 6 BPD złożyło deklarację, w której odmówiło szczepienia na COVID-19. Dowództwo miało wtedy odpowiedzieć, że osobom niezaszczepionym, nie zostaną przedłużone kontrakty.

Zobacz też: Michał Woś o szczepionkach i adwokatach: to kuriozum

Szczepionki na COVID-19. Dowództwo 6 BPD dementuje doniesienia

Według niektórych żołnierzy wiązało się to z koniecznością przymusowego podpisania deklaracji o chęci odbycia szczepienia. W innym przypadku mieli być zwolnieni z zawodowej służby wojskowej.

d4l5fe6

Żołnierze zwrócili także uwagę na to, że rząd ogłaszał dobrowolne przyjęcie szczepionek na COVID-19. Dlatego też niektórzy mundurowi poczuli, że są niesprawiedliwe potraktowani.

O komentarz w tej sprawie Wirtualna Polska zwróciła się do rzecznika 6 BPD w Krakowie. "Dementuję - dowództwo 6 BPD nie zdecydowało, jakoby żołnierze, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19, mieliby mieć nieprzedłużane kontrakty" - napisała w oświadczeniu mjr Marta Markieta z 6 BPD w Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l5fe6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l5fe6
d4l5fe6
Więcej tematów