Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Milion Polaków zaszczepionych obiema dawkami

"Narodowy Program Szczepień" przekroczył w środę kolejną barierę. "Przekroczyliśmy właśnie liczbę miliona osób zaszczepionych przeciw COVID-19 obiema dawkami" - przekazał na Twitterze szef KPRM oraz pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Share
Szczepionka na COVID. Milion Polaków już po obu dawkach
Szczepionka na COVID. Milion Polaków już po obu dawkachŹródło: PAP, Fot: PAP, EPA, WAEL HAMZEH
d2g97xp

"Przekroczyliśmy właśnie liczbę miliona osób zaszczepionych przeciw COVID-19 obiema dawkami. Działamy zgodnie z harmonogramem opartym na deklarowanych przez producentów dostawach. Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień" - napisał na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Narodowy Program Szczepień rozpoczął się 27 grudnia - pierwszą osobą w Polsce, która przyjęła szczepionkę, była szefowa pielęgniarek z CSK MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska. Najpierw szczepiony był personel medyczny i niemedyczny placówek leczniczych, rodzice wcześniaków, a od 25 stycznia dołączyły do nich osoby powyżej 70 lat. Obecnie szczepieni są także nauczyciele.

Podczas środowej konferencji prasowej, podczas której ujawniono nowe obostrzenia, minister zdrowia komentował program szczepień. - Harmonogram szczepień poszczególnych grup społeczno-zawodowych jest uzależniony od dostaw szczepionek – mówił Adam Niedzielski, nawiązując do opóźnień i redukcji dostaw deklarowanych przez firmę AstraZeneca.

d2g97xp

- Przypomnę, że pierwotnie mieliśmy deklaracje, że ponad 10 mln szczepionek AstraZeneki trafi do nas łącznie w pierwszym półroczu; z tych deklaracji pozostaje niewiele. W tej chwil mówimy, że w pierwszym kwartale będzie dostawa rzędu 1,2 mln, a drugi kwartał też staje pod znakiem zapytania - doprecyzował Niedzielski.

COVID-19. Wojciech Andrusiewicz o szczepionkach AstraZeneki: to woła o pomstę do nieba

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g97xp

Podziel się opinią

Share
d2g97xp
d2g97xp
Więcej tematów