Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID-19. Rząd podał kwoty

Od 61,24 zł do 95,70 zł - tyle pieniędzy za jedno szczepienie otrzymają podmioty lecznicze, które zgłoszą się do narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19.
Share
Szczepienia na COVID-19. Rząd podał kwoty
Szczepienia na COVID-19. Rząd podał kwotyŹródło: PAP
d2pfxjn

Podmioty lecznicze (przychodnie, lekarze samodzielnie prowadzący praktykę, szpitale czy szpitale rezerwowe.) mogą zgłosić się do narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19 od piątku w specjalnym systemie internetowym. Zapisy potrwają do 11 grudnia. Po tym terminie zapadnie decyzja, które szpitale zostaną wybrane do przeprowadzenia szczepień.

Ogłosili to na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i szef KPRM Michał Dworczyk

Dla obywateli szczepienia mają być bezpłatne, a rząd chce szczepić milion osób miesięcznie. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył wcześniej, że nikogo do szczepień nie będzie zmuszał.

d2pfxjn

Szczegółowe informacje na temat punktów szczepień zostaną podane 15 grudnia.

- Szacujemy, że w całej Polsce będzie to około 8 tys. punktów. Chcemy, żeby można było się zaszczepić w każdej gminie, w tym przynajmniej jeden mobilny punkt szczepienny - dodawał Dworczyk. Udział w tej operacji ma wziąć 40-50 tys. osób z personelu medycznego. - W Polsce kwalifikację do szczepienia będzie mógł przeprowadzić każdy lekarz, który posiada prawo do wykonywania zawodu - zapowiedział Dworczyk.

Szczepienia na COVID-19. Stawki

Jeśli chodzi o zwykłe szczepienie, na które pacjent dotrze samodzielnie do punktu szczepień, tu wycena wynosi 61,24 zł. Przy dowiezieniu pacjenta transportem medycznym do punktu - 68,15 zł.

d2pfxjn

Są jeszcze tzw. zespoły mobilne. Szczepienie w miejscu zamieszkania będzie kosztować 95,70 zł, chyba że w tym samym miejscu będzie 5 lub więcej pacjentów. Wtedy stawka wyniesie - 73,19 zł. - W tym ostatnim przypadku mowa choćby o domach pomocy społecznej i innych tego typu placówkach - tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pfxjn

Podziel się opinią

Share
d2pfxjn
d2pfxjn
Więcej tematów