Trwa ładowanie...

Szczepienia przeciwko COVID-19. Ruszyła rejestracja kolejnych roczników

Osoby urodzone w latach 2000-2003, które do 9 maja osiągnęły pełnoletniość mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Da się to zrobić na kilka sposobów - przez internet, infolinię "989", SMS-em lub odwiedzając punkt szczepień.

Share
Szczepienia przeciwko COVID-19. Od niedzieli ruszyła rejestracja dla kolejnych roczników
Szczepienia przeciwko COVID-19. Od niedzieli ruszyła rejestracja dla kolejnych rocznikówŹródło: PAP, Fot: Piotr Polak
d5tfkk2

Od niedzieli do Narodowego Programu Szczepień dołączają ostatnie roczniki uwzględnione w harmonogramie. Tym samym wszystkie chętne osoby, które do 9 maja 2021 r. skończyły 18 lat mogą wybrać swój termin i miejsce szczepienia.

Dodatkowo osoby z orzeczeniem znacznego stopnia niepełnosprawności od jutra będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych. Nie będą musiały umawiać się na konkretny termin szczepienia.

d5tfkk2

Centrum Informacyjne Rządu w niedzielnym komunikacie przypomina, że jeśli zainteresowani szczepieniem nie zgłosili się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla ich grupy wiekowej, to nic straconego. Można zrobić to w dowolnym terminie.

"Proszę wybaczyć". Niespodziewana reakcja Bartłomieja Sienkiewicza na sondaż WP

Narodowy Program Szczepień. Komentarz premiera

"Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień" - czytamy na stronie Narodowego Programu Szczepień.

W sobotę Polska przekroczyła kolejną barierę w walce z pandemią koronawirusa. "Nie zatrzymujemy się! Wykonaliśmy już ponad 10 milionów szczepień I dawką szczepionki! Poza tym już ponad 3,5 miliona osób jest już zaszczepionych dwiema dawkami lub szczepionką wymagającą jedynie jednej dawki" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

d5tfkk2

Z najnowszego raportu wynika, że w Polsce wykonano 13 409 463 szczepień przeciw COVID-19, z czego 3 579 910 przyjęło obie dawki (lub jednodawkowy preparat J&J) szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5tfkk2

Podziel się opinią

Share
d5tfkk2
d5tfkk2
Więcej tematów