Trwa ładowanie...

Szczepienia przeciw COVID-19. "Szykujemy się na ciężką jesień"

W przyszłym tygodniu do Polski trafią ponad 2 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19. Te, które nie zostaną wykorzystane, trafią do magazynu w Wąwale.

Share
Szczepienia przeciw COVID-19. Kuczmierowski: szykujemy się na ciężką jesień
Szczepienia przeciw COVID-19. Kuczmierowski: szykujemy się na ciężką jesień Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d1v30yv

- W przyszłym tygodniu do Polski dotrze ponad 2 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 - poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

- W poniedziałek dotrze do Polski 1,5 mln szczepionek Pfizer/BioNTech, w środę 470 tys. dawek Jannsena (Johnson & Johnson), a prawdopodobnie w sobotę 222 tys. szczepionek Moderny. Co do szczepionek AstraZeneca - czekamy na potwierdzenie - doprecyzował Kuczmierowski.

Kuczmierowski o utylizowanych szczepionkach przeciw COVID-19

Szef RARS wyjawił, że szczepionki, które nie zostaną wykorzystane, trafią do centralnego magazynu w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. - Szykujemy się na ciężką jesień - stwierdził Kuczmierowski.

W czwartek poinformowano, że od rozpoczęcia w Polsce Narodowego Programu Szczepień zutylizowano 25 956 dawek szczepionek. Dzień później podano, że zutylizowano 48 526 dawek. Skąd ten nagły wzrost?

d1v30yv

- Wzrost utylizacji zwiększył się w ostatnich tygodniach. To był problem z aktualizacją danych - wyjaśnił Kuczmierowski. - Wprowadzamy nowe mechanizmy, żeby utylizacji było jak najmniej - dodał.

Pytania o akcję szczepień na COVID-19. Szef RARS mówi o "taniej sensacji"

W Polsce dostępne są szczepionki czterech firm. Jednodawkowy preparat Jannsen (Johnson & Johnson) oraz dwudawkowe preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1v30yv

Podziel się opinią

Share
d1v30yv
d1v30yv
Więcej tematów