Trwa ładowanie...

Szczepienia na COVID-19. Radny PO z Kielc oddał się do dyspozycji władz partii

Karol Wilczyński miał przyjąć szczepionkę na COVID poza kolejnością. Kielecki polityk tłumaczy, że był przekonany, że wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi. Radny przeprosił wszystkich, którzy myśleli, że zaszczepił się, wykorzystując swoją funkcję.

Share
Kielce. Karol Wilczyński o szczepieniu na COVID-19 poza kolejnościąKielce. Karol Wilczyński o szczepieniu na COVID-19 poza kolejnościąŹródło: Agencja Gazeta, fot: Pawel Malecki
d2xppci

Lokalne media z Kielc poinformowały w czwartek, że radny PO Karol Wilczyński przyjął szczepionkę na COVID poza kolejnością. Miał wykorzystać funkcję członka rady społecznej kieleckiego DPS-u. Polityk początkowo nie chciał komentować sprawy. Szef świętokrzyskich struktur PO zapowiedział jednak, że jeśli informacja się potwierdzi, to Wilczyński zostanie usunięty z partii.

Kielce. Karol Wilczyński o szczepieniu na COVID-19 poza kolejnością

W piątek sam zainteresowany odniósł się do sprawy, publikując oświadczenie w mediach społecznościowych. Radny tłumaczy, że jest członkiem rady Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Kielcach. Pod koniec grudnia otrzymał informację, że jest uprawniony do przyjęcia szczepionki na COVID. Wilczyński zapewnia, że do szczepienia przystąpił w przekonaniu, że jest ono zgodne z obowiązującymi regulacjami i wytycznymi.

Polityk tłumaczy, że po pojawieniu się informacji o szczepieniu poza kolejnością wysłał do Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej obszerne wyjaśnienia. "Oddaję się do dyspozycji władz partii i każdą decyzję dotyczącą mojej osoby przyjmę ze zrozumieniem" - zapewnia Wilczyński. Wyjaśnia, że decyzję o przyjęciu szczepionki na COVID podjął z powodu pełnienia funkcji, które wymagają od niego wielu kontaktów z osobami z grup ryzyka.

d2xppci

Radny PO o szczepieniu na COVID-19. "Przepraszam"

Radny twierdzi, że jeszcze przed uzyskaniem szczepienia zgłosił się na wolontariusza do szpitala tymczasowego. "Pragnę przeprosić wszystkich, którzy odnieśli wrażenie, że moje szczepienie było wynikiem ponadstandardowych działań i wykorzystywania pełnionej przeze mnie funkcji publicznej. Nigdy nie było to moją intencją" - podsumował Wilczyński.

Adam Niedzielski odpowiada rektorowi WUM. Użył mocnych słów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xppci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xppci
Więcej tematów