Trwa ładowanie...
di4hgq8

Szczepienia na COVID-19. Radny PO z Kielc oddał się do dyspozycji władz partii

Karol Wilczyński miał przyjąć szczepionkę na COVID poza kolejnością. Kielecki polityk tłumaczy, że był przekonany, że wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi. Radny przeprosił wszystkich, którzy myśleli, że zaszczepił się, wykorzystując swoją funkcję.
Share
Kielce. Karol Wilczyński o szczepieniu na COVID-19 poza kolejnością
Kielce. Karol Wilczyński o szczepieniu na COVID-19 poza kolejnościąŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Pawel Malecki
di4hgq8

Lokalne media z Kielc poinformowały w czwartek, że radny PO Karol Wilczyński przyjął szczepionkę na COVID poza kolejnością. Miał wykorzystać funkcję członka rady społecznej kieleckiego DPS-u. Polityk początkowo nie chciał komentować sprawy. Szef świętokrzyskich struktur PO zapowiedział jednak, że jeśli informacja się potwierdzi, to Wilczyński zostanie usunięty z partii.

Kielce. Karol Wilczyński o szczepieniu na COVID-19 poza kolejnością

W piątek sam zainteresowany odniósł się do sprawy, publikując oświadczenie w mediach społecznościowych. Radny tłumaczy, że jest członkiem rady Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Kielcach. Pod koniec grudnia otrzymał informację, że jest uprawniony do przyjęcia szczepionki na COVID. Wilczyński zapewnia, że do szczepienia przystąpił w przekonaniu, że jest ono zgodne z obowiązującymi regulacjami i wytycznymi.

di4hgq8

Przeczytaj: Szczytno. Starosta Jarosław Matłach zaszczepiony poza kolejką. "Byłem akurat w szpitalu"

Polityk tłumaczy, że po pojawieniu się informacji o szczepieniu poza kolejnością wysłał do Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej obszerne wyjaśnienia. "Oddaję się do dyspozycji władz partii i każdą decyzję dotyczącą mojej osoby przyjmę ze zrozumieniem" - zapewnia Wilczyński. Wyjaśnia, że decyzję o przyjęciu szczepionki na COVID podjął z powodu pełnienia funkcji, które wymagają od niego wielu kontaktów z osobami z grup ryzyka.

Radny PO o szczepieniu na COVID-19. "Przepraszam"

Radny twierdzi, że jeszcze przed uzyskaniem szczepienia zgłosił się na wolontariusza do szpitala tymczasowego. "Pragnę przeprosić wszystkich, którzy odnieśli wrażenie, że moje szczepienie było wynikiem ponadstandardowych działań i wykorzystywania pełnionej przeze mnie funkcji publicznej. Nigdy nie było to moją intencją" - podsumował Wilczyński.

di4hgq8

Przeczytaj również: Szczepienia. Koniec sporu w szpitalu w Zgorzelcu. Odwołana dyrektorka wróciła na stanowisko

Adam Niedzielski odpowiada rektorowi WUM. Użył mocnych słów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di4hgq8

Podziel się opinią

Share
di4hgq8
di4hgq8
Więcej tematów