Trwa ładowanie...
dym3znq
szczecin

Szczecin. Szef WORD z zatrzymanym prawem jazdy. Miał 0,28 promila alkoholu we krwi

Szczecin. Szef szczecińskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) Cezary Tkaczyk stracił prawo jazdy po policyjnej kontroli. Przyznał, że w organizmie miał 0,28 promila alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczecin. Szef WORD z zatrzymanym prawem jazdy
Szczecin. Szef WORD z zatrzymanym prawem jazdy (Materiały prasowe)
dym3znq

Szczecin. Szef WORD bez prawa jazdy

Policja zatrzymała prawo jazdy dyrektora szczecińskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Cezarego Tkaczyka - poinformowało "Radio Szczecin". Do zdarzenia doszło w minioną sobotę podczas policyjnej akcji "Trzeźwy poranek. Tkaczyk został złapany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas policyjnej kontroli szefowi WORD zostało odebrane prawo jazdy.

Cezary Tkaczyk tłumaczył w rozmowie z "Głosem Szczecińskim", że ok. godz. 7 jechał na ryby, a wcześniejszego wieczora wypił trzy piwa. Przyznawał, że nie spodziewał się, że ważąc 120 kilogramów, po wypiciu trzech piw wieczorem, rano w jego organizmie będzie jeszcze jakikolwiek ślad alkoholu.

dym3znq

Szczecin. Szef WORD miał 0,28 promila alkoholu

W rozmowie z "Radiem Szczecin" Tkaczyk mówił, że alkomat na komisariacie nie wykazał, że był on pod wpływem alkoholu. - Tylko na przenośnym wykazało 0,3 z groszami plus 0,28. Natomiast na tym stacjonarnym właściwym, wykazało, że nie byłem po spożyciu alkoholu. W piątek jestem na 10 umówiony na komisariacie. Będę to wyjaśniał po to, żeby umorzono postępowanie i nie odbierano mi prawa jazdy - stwierdził Tkaczyk.

Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) to wykroczenie i grozi za nie grzywna w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat i 10 punktów karnych. Sprawą zajmuje się już odpowiedni wydział urzędu wojewódzkiego, który zarekomenduje zarządowi województwa odpowiednie działania wobec dyrektora szczecińskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dym3znq

Podziel się opinią

Share

dym3znq

dym3znq
Więcej tematów