Trwa ładowanie...
ycipk-22bgni

Szczecin. Prezydent Piotr Krzystek pozywa kurator oświaty Magdalenę Zarębską-Kuleszę

Sprawa dotyczy konferencji dotyczącej nakładów na szczecińską oświatę. Zachodniopomorska kurator zarzuciła kłamstwo prezydentowi Piotrowi Krzystkowi. - Nie mogę się zgodzić na takie prezentowania rzeczywistości - tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczecin. Prezydent Piotr Krzystek złożył pozew przeciwko Magdalenie Zarębskiej-Kuleszy
Szczecin. Prezydent Piotr Krzystek złożył pozew przeciwko Magdalenie Zarębskiej-Kuleszy (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-22bgni

W ubiegły piątek Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty zorganizowało konferencję poświęconą szczecińskiej edukacji. Zebranie było efektem działań prezydenta Szczecina i jego zastępcy. Piotr Krzystek mówił o rosnących kosztach utrzymania oświaty i niewystarczającej subwencji. Z kolei Krzysztof Soska zapowiadał, że miasto pozwie MEN w związku z reformą edukacji - przypomina portal wszczecinie.pl.

Kuratorium przedstawiając sytuację twierdziło, że gmina ma otrzymywać co roku coraz więcej pieniędzy. Magdalena Zarębska-Kulesza została zapytana skąd taka rozbieżność z prezydentem - Kłamie! Mówi pół prawdy. Środki idą we właściwych wielkościach - przekonywała zachodniopomorska kurator. W odpowiedzi Krzystek wstawił zdjęcie z projektem budżetu na 2020 rok.

ycipk-22bgni

Teraz prezydent Szczecina poszedł krok dalej i złożył pozew. "Są pewne granice wypowiedzi wysokich urzędników państwowych. Tego rodzaju słowa wpisują się w agresywną retorykę niektórych funkcjonariuszy publicznych. Próbuje się przeinaczać fakty i niestety taki obraz dociera do części opinii publicznej. Nie mogę i nie chcę zgodzić się na takie prezentowanie rzeczywistości" - napisał Krzystek.

Radosław Sikorski o Krystynie Pawłowicz i Stanisławie Piotrowiczu: nacjonalistka i komuch

ycipk-22bgni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22bgni

ycipk-22bgni
ycipk-22bgni
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów