Trwa ładowanie...
ddnpmuo

Szczecin nie chce tęczy i tęczowych flag

15 września 2018 r. w Szczecinie ma odbyć się pierwsza od wielu lat parada równości. Aktywiści środowisk LGBT chcieli by w dzień marszu komunikacja została oznaczona tęczowymi flagami.
Share
Szczecin nie chce tęczy i tęczowych flag
Szczecin nie chce tęczy i tęczowych flagŹródło: iStock.com
ddnpmuo

Spółki przewozowe w mieście* odmówiły wywieszenia tęczowych flag* na pojazdach z okazji parady równości. Spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z o. o. potwierdziła, że nie chce brać udziału w kampaniach reklamowych, które budzą w mieszkańcach Szczecina kontrowersje.

Filharmonia w Szczecinie nie zostanie podświetlona na tęczowo

Stowarzyszenie Lambda oraz Igor Podeszwik z Nowego Szczecina – organizatorzy parady równości, zwrócili się również do Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie** z prośbą o podświetlenie gmachu obiektu na tęczowo **aby uczcić finał parady równości. Instytucja również odmówiła tłumacząc, że inne niż zatwierdzone iluminacje fasady budynku Filharmonii nie mogą być wykorzystywane w celach nie związanych z wydarzeniami artystycznymi.

ddnpmuo

Budynek Filharmonii w Szczecinie jest tak zaprojektowany, że jego ściany zewnętrzne mogą być podświetlone na różne sposoby. Filharmonia jest podświetlana na biało-czerwono 11 dnia każdego miesiąca (z okazji stulecia niepodległości) lub na różowo (w styczniu, z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy).

Szczeciński Marsz Równości zaplanowany jest na 15 września 2018

Organizatorzy przypominają, że w wielu miastach Europejskich stosowane są podobne działania z okazji marszu równości. W Berlinie, Londynie czy Wiedniu z okazji parady równości komunikacja miejska ozdabiana jest tęczowymi flagami.

ddnpmuo

Podziel się opinią

Share
ddnpmuo
ddnpmuo
Więcej tematów