Trwa ładowanie...

Szczecin. Napisy "Tylko LGBT" na kościele. Policja szuka sprawców

"Macie krew na rękach" - m.in. taki napis w piątek rano odkryli księża na murach kościoła w Szczecinie. Na elewacji pojawiły się też tęczowe kolory. Sprawę wyjaśnia policja.
Share
Szczecin. Napisy "Tylko LGBT" na budynku kościeła. Policja szuka sprawców (screen: FB/FideiDefensorPL)
Szczecin. Napisy "Tylko LGBT" na budynku kościeła. Policja szuka sprawców (screen: FB/FideiDefensorPL)Źródło: facebook.com
d441zfd

Hasła ("Macie krew na rękach" oraz "Soli LGBT - czyli z w j. łacińskim "Tylko LGBT") namalowano na murach kościoła pw. Św. Krzyża na osiedlu Pogodno w Szczecinie. Stało się to prawdopodobnie w nocy z czwartku na piątek.

- To wyraz tolerancji? - pyta w rozmowie z Radiem Szczecin proboszcz ks. Piotr Kordula. Dodaje, że zabolało go, że ktoś obrał taki sposób dialogu z Kościołem katolickim. Duchowny uznał to za oznakę obawy przed rozmową.

- Apeluję do osób, które dokonały tego aktu wandalizmu, aby też zaczęły tolerować katolików - powiedział duchowny.

d441zfd

Zobacz też: Burza wokół Czarnka. Ostry komentarz. "Nie nadaje się na ministra, nie używa głowy"

Duchowni z parafii na szczecińskim Pogodnie o zniszczeniu elewacji powiadomili policję.

- Ustalamy świadków. Zabezpieczono również ślady - poinformował portal tvp.info sierż. szt. Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

d441zfd

Szczecin. Prawnicy Fidei Defensor na miejscu

Z kolei szczeciński radny Solidarnej Polski Dariusz Matecki, zamieszczając zdjęcia zniszczonej elewacji świątyni, napisał, że sprawę wyjaśniają również prawnicy Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

Matecki dodał, że według proboszcza z Pogodna kilka dni temu ktoś rozlepiał plakaty z symbolami środowisk LGBT na terenie kościoła. Polityk partii Zbigniewa Ziobry stwierdził, że to atak środowisk skrajnie lewicowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d441zfd

Podziel się opinią

Share
d441zfd
d441zfd
Więcej tematów