Trwa ładowanie...
dnjx6xj

Szczecin. Edyta Łongiewska-Wijas odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. Mówi o wypominaniu menopauzy

Szczecińska randa zrezygnowała z członkostwa w KO. - Nie mam natury obłąkańczo wiernego psa. Jako kobieta działająca w polityce mam swoją godność - tłumaczy decyzję Edyta Łongiewska-Wijas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczecin. Edyta Łongiewska-Wijas odchodzi z Koalicji Obywatelskiej
Szczecin. Edyta Łongiewska-Wijas odchodzi z Koalicji Obywatelskiej (Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkielowicz)
dnjx6xj

Edyta Łongiewska-Wijas decyzję podjęła po konflikcie o sposób działania kierowanej przez nią komisji kultury. Wskazywała, że budżet miasta na kulturę jest za niski. Inni radni KO zrezygnowali wówczas z członkostwa w komisji, zarzucając jej, że nie umie grać w drużynie. Szczecińska radna została zawieszona w prawach członka Koalicji Obywatelskiej dwa miesiące temu. Powodem była krytyka prezydenta miasta Piotra Krzystka.

Radna KO zarzuca, że "bez żadnego istotnego powodu jej klub zbojkotował komisję, której była przewodniczącą" - podaje PAP. Szefowi klubu KO miała się nie podobać częstotliwość posiedzeń, merytoryczność, zadawanie władzy niewygodnych pytań i "że przychodzi na nie dużo szczecinian, artystów". - Czyli to, że staram się wykonywać zadania radnej właściwie - przekonywała.

Przeczytaj: Szczecin. Prezydent Piotr Krzystek pozywa kurator oświaty Magdalenę Zarębską-Kuleszę

dnjx6xj

Teraz Łongiewska-Wijas odchodzi z KO - podaje radioszczecin.pl. Nie jest też członkiem Nowoczesnej. - Nie mam zamiaru udawać, że dzieje się dobrze, gdy dzieje się źle. Nie chcę pozostać z brakiem szacunku do samej siebie na resztę życia, bo uległam hipokryzji i służalstwu. Na żadnym etapie nie mogłam liczyć na zrozumienie i wsparcie ze strony mojej formacji - tłumaczy, cytowana przez gs24.pl.

Radna wskazuje, że "nie ma natury obłąkańczo wiernego psa, idącego posłusznie za panem, który go bije". Pisze też o "politycznym kneblu zakładanym kobietom" i podkreśla, że "jako kobieta działająca w polityce ma swoją godność" - informuje portal wszczecinie.pl. Polityk twierdzi, że politycy PO wypominali kobiecie menopauzę. - Coś obrzydliwego - podsumowała.

Przeczytaj również: Szczecin w trosce o jeże rezygnuje z grabienia liści. Zdziwiony Dariusz Matecki pisze interpelację

Zobacz też: Kto potrzebuje kontroli? Politycy podzieleni

dnjx6xj

Źródło: radioszczecin.pl/gs24.pl/wszczecinie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnjx6xj

Podziel się opinią

Share

dnjx6xj

dnjx6xj
dnjx6xj
Więcej tematów