Trwa ładowanie...
dzddz34

Szczecin. Akcja "odkażania" po LGBT. Jest reakcja RPO

Szczecin. Wkrótce ma odbyć się Marsz Równości, jednak burzę wywołała planowana akcja "odkażania" po LGBT. Głos w tej sprawie zabrał RPO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczecin. Akcja "odkażania" po LGBT. Jest reakcja RPO
Szczecin. Akcja "odkażania" po LGBT. Jest reakcja RPO (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dzddz34

W Szczecinie w sobotę ma odbyć się Marsz Równości. Po manifestacji środowisk LGBT zaplanowano demonstrację w obronie rodziny. Organizatorzy happeningu "LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy" chcą rozdawać środki czystości, aby "zmywać ulice zanieczyszczenia".

Organizatorem akcji "odkażania" okazał się ks. Tomasz Kancelarczyk. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie o nazwie "Odkażanie". Po tym jak o happeningu zrobiło się głośno duchowny przyznał, że "uznał go za nietrafiony i słabo oddziałujący". "Zarzuciłem go i całym sercem podjąłem organizowanie modlitwy, która jest najlepszym narzędziem czynienia dobra" - napisał w mediach społecznościowych. Ostatecznie wydarzenie zostało anulowane.

Mimo to, akcję skomentował Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że "uznaje inicjatywę, nawiązującą swoją symboliką i językiem do ideologii, która doprowadziła do prześladowań milionów ludzi, za skrajny przykład homofobii i bezprecedensowy atak na godność osób nieheteroseksualnych i transpłciowych".

dzddz34

Zobacz też: Precedens w obradach Sejmu. Neumann: to budzi podejrzenia

"Porównywanie osób lub całych grup społecznych do szkodników czy insektów, które należy zniszczyć, sprzątnąć lub dokonać ich dezynfekcji budzi najgorsze skojarzenia z czasami, gdy światem rządziły nienawiść i pogarda do drugiego człowieka" - napisał Bodnar.

Podkreślił "ignorancję organizatorów" oraz "wyraz całkowitego wypaczenia idei patriotyzmu rozumianego także jako dążenie do dbałości o dobro wspólne".

dzddz34

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzddz34

Podziel się opinią

Share

dzddz34

dzddz34
Więcej tematów