Trwa ładowanie...
10-09-2014 14:40

Szansa dla niepłodnych par: bezpłatne in vitro we Wrocławiu

W lipcu ruszyła kwalifikacja do kolejnej edycji rządowego programu in vitro. We Wrocławiu zabiegi finansowane przez Ministerstwo Zdrowia realizować będzie między innymi Klinika INVICTA. Program potrwa do połowy 2016 roku, pacjenci zainteresowani leczeniem nie powinni więc zwlekać z podjęciem decyzji o swoim w nim udziale.

Szansa dla niepłodnych par: bezpłatne in vitro we WrocławiuŹródło: AFP, fot: Alain Jocard
d4dmid2
d4dmid2

Propozycja jest skierowana dla par (małżeństw i związków nieformalnych), które leczyły się wcześniej przynajmniej przez 12 miesięcy lub u których stwierdzono bezwzględną przyczynę niepłodności. Kwalifikowane osoby muszą spełnić dodatkowe kryteria: mieć odpowiednie wyniki badań i wskazania oraz brak przeciwwskazań do zapłodnienia pozaustrojowego. Kobieta nie może mieć skończonych 40 lat. Z programu skorzystać mogą też pacjenci z odroczoną płodnością z powodów onkologicznych lub zakaźnych (osoby, u których w przyszłości np. z powodu zastosowanej terapii dojść może do utraty płodności)

– Finansowanie zabiegów in vitro przez państwo otworzyło drogę do skutecznego leczenia i realizacji marzeń o rodzicielstwie wielu osobom, których do tej pory nie stać było na taką terapię – podkreśla Mirosław Jakubów, ginekolog-endokrynolog z Kliniki INVICTA we Wrocławiu. Dzięki wprowadzonej przed miesiącem refundacji leków stosowanych podczas leczenia, pary, które zakwalifikują się do programu będą mogły liczyć na niemal bezpłatną pomoc. Koszty, w zależności od koniecznej dawki leku, będą wahać się od 150 do 1300 zł.

– W niektórych przypadkach zapłodnienie pozaustrojowe jest dla pary jedyną szasną na własne potomstwo. W ubiegłym roku skuteczność programu rządowego w naszej klinice wyniosła blisko 40 proc., to znakomity rezultat – podkreśla dr n. med. Karolina Waleśkiewicz-Ogórek, kwalifikująca pary w INVICTA Wrocław. Jak dodaje, program rządowy pomógł też wielu pacjentom z problemami genetycznymi. Mogli oni, korzystając z bezpłatnych zabiegów in vitro w INVICTA, dokupić specjalistyczną diagnostykę PGD zarodków. Pozwala ona uniknąć ciężkich wad i chorób genetycznych. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty całego leczenia.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programie rządowym, mogą uzyskać więcej informacji pod numerem (58) 58 58 801 lub adresem: klinika.wroclaw@invicta.pl

d4dmid2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dmid2
Więcej tematów