Trwa ładowanie...
d1153ye
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syryjska broń chemiczna zniszczona na pokładzie amerykańskiego statku

Na amerykańskim statku "Cape Ray" zneutralizowano dostarczone przez Syrię składniki broni chemicznej. - Zniszczyliśmy około 600 ton chemikaliów do produkcji sarinu i gazu musztardowego - oświadczył prezydent USA Barack Obama.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Olivier Douliery)
d1153ye

- Najbardziej niebezpieczne elementy broni chemicznej, które znajdowały się w rękach syryjskiego reżimu, zostały zniszczone - podkreślił Obama, dodając, że stało się to szybciej niż planowano.

Prezydent USA stwierdził, że to "milowy krok" w wysiłkach, których celem jest zniszczenie całego syryjskiego arsenału broni chemicznej. Podziękował za wsparcie ze strony Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii, Włoch, a także Niemiec i Finlandii.

Komponenty syryjskiej broni chemicznej zneutralizowano na pokładzie amerykańskiego statku specjalistycznego "Cape Ray", który znajduje się na Morzu Śródziemnym, przy udziale ekspertów z Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).

W październiku 2013 roku, na skutek międzynarodowych nacisków po ataku chemicznym w pobliżu Damaszku, w którym zginęło ponad tysiąc osób, Syria zgodziła się na zniszczenie swej broni chemicznej.

d1153ye

Podziel się opinią

Share

d1153ye

d1153ye
Więcej tematów