Trwa ładowanie...
d2l8yq1
Syryjczyk: Europa to silny kontynent; daje szanse na rozwój
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syryjczyk: Europa to silny kontynent; daje szanse na rozwój

Europa to silny kontynent, gdzie zdolni ludzie mają szansę na rozwój - mówi Syryjczyk Hasan Albalah, który od ponad roku jest w Niemczech, a teraz sprowadza tam swoją rodzinę. - W Niemczech dostałem mieszkanie, opiekę medyczną, to dobry kraj - dodaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2l8yq1

- W Syrii miałem z przyjacielem biuro turystyczne, zajmowaliśmy się też tłumaczeniami. Straciłem firmę, straciłem dom i samochody i musiałem uciekać - opowiada Albalah, który jest obecnie w austriackim Nickelsdorf położonym przy węgierskiej granicy.

Mężczyzna opowiada, że uciekł do Libanu, potem do Turcji, następnie wyjechał do Brazylii. - Tam byłem cztery miesiące. I choć to miły kraj, to uchodźcom w żaden sposób nie pomagają - mówi. Z Brazylii pojechał do Hiszpanii, by ostatecznie osiedlić się w Niemczech. - W Niemczech dostałem mieszkanie, mam opiekę medyczną, ubezpieczenie. Są bardzo mili, to jest dobry kraj. Wierzę, że można tam układać sobie życie, zwłaszcza moje dzieci będą mogły - podkreśla.

Syryjczyk podkreśla, że Niemcy to silny kraj. - Zresztą większość europejskich krajów jest silna i dobrze się w nich osiedlać - mówi. Wśród takich krajów wymienia też Holandię, Szwecję i Austrię.

d2l8yq1

Podziel się opinią

Share

d2l8yq1

d2l8yq1
Więcej tematów