Trwa ładowanie...
d3eo4px

Syria zawiesza specjalne wizy dla dyplomatów UE

Rząd Syrii zawiesił wydawanie wiz specjalnych dla dyplomatów Unii Europejskiej. Oficjalnie nie podano żadnego powodu. Od teraz unijni dyplomaci będą mogli ubiegać się o jednorazowe wizy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria zawiesza specjalne wizy dla dyplomatów UE
Syria zawiesza specjalne wizy dla dyplomatów UE (PAP, Fot: SANA HANDOUT)
d3eo4px

Władze Syrii zawiesiły wydawanie takich wiz bez podania powodu. Z tego powodu dyplomaci UE, którzy będą chcieli udać się do Syrii, będą zmuszeni wnioskować o wizy jednorazowe, a to jest czasochłonne.

- Reżim Baszara el-Asada zawiesił wydawanie wielokrotnych wiz wjazdowych. Jako UE będziemy robić co tylko możliwe, by nie miało to wpływu na ważne prace, które wykonujemy tam na miejscu - powiedziała agencji Reutera Maja Kocijanczicz, rzeczniczka Komisji Europejskiej. Mówiąc o "pracach wykonywanych na miejscu", miała na myśli pomoc humanitarną oferowaną przez UE. Od 2011 Unia przekazała Syrii 800 milionów euro na pomoc Syryjczykom dotkniętym wojną domową.

Dotychczas dyplomaci UE korzystali z wiz umożliwiających wielokrotny wjazd na teren Syrii.

d3eo4px

Od początku wojny domowej w Syrii państwa zrzeszone w Unii Europejskiej zamknęły swoje ambasady w Damaszku, stolicy kraju. W ten sposób chciano wyrazić sprzeciw wobec brutalnych ataków sił wiernych reżimowi Al-Asada na opozycję. Unijni dyplomaci przenieśli się do ambasad w Bejrucie, stolicy graniczącego z Syrią Libanu. Uważają oni, że takie zachowanie reżimowych władz Syrii to próba wymuszenia na krajach Unii ponownego otwarcia ambasad w Damaszku.

d3eo4px

Podziel się opinią

Share
d3eo4px
d3eo4px
Więcej tematów