Trwa ładowanie...

Syria zawiesza specjalne wizy dla dyplomatów UE

Rząd Syrii zawiesił wydawanie wiz specjalnych dla dyplomatów Unii Europejskiej. Oficjalnie nie podano żadnego powodu. Od teraz unijni dyplomaci będą mogli ubiegać się o jednorazowe wizy.

Share
Syria zawiesza specjalne wizy dla dyplomatów UEŹródło: PAP, fot: SANA HANDOUT
d2djpyo

Władze Syrii zawiesiły wydawanie takich wiz bez podania powodu. Z tego powodu dyplomaci UE, którzy będą chcieli udać się do Syrii, będą zmuszeni wnioskować o wizy jednorazowe, a to jest czasochłonne.

- Reżim Baszara el-Asada zawiesił wydawanie wielokrotnych wiz wjazdowych. Jako UE będziemy robić co tylko możliwe, by nie miało to wpływu na ważne prace, które wykonujemy tam na miejscu - powiedziała agencji Reutera Maja Kocijanczicz, rzeczniczka Komisji Europejskiej. Mówiąc o "pracach wykonywanych na miejscu", miała na myśli pomoc humanitarną oferowaną przez UE. Od 2011 Unia przekazała Syrii 800 milionów euro na pomoc Syryjczykom dotkniętym wojną domową.

Dotychczas dyplomaci UE korzystali z wiz umożliwiających wielokrotny wjazd na teren Syrii.

d2djpyo

Od początku wojny domowej w Syrii państwa zrzeszone w Unii Europejskiej zamknęły swoje ambasady w Damaszku, stolicy kraju. W ten sposób chciano wyrazić sprzeciw wobec brutalnych ataków sił wiernych reżimowi Al-Asada na opozycję. Unijni dyplomaci przenieśli się do ambasad w Bejrucie, stolicy graniczącego z Syrią Libanu. Uważają oni, że takie zachowanie reżimowych władz Syrii to próba wymuszenia na krajach Unii ponownego otwarcia ambasad w Damaszku.

d2djpyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2djpyo
d2djpyo
Więcej tematów