Trwa ładowanie...

Syria: naloty uszkodziły szkoły, zginęły dzieci

• Co najmniej 26 osób, w większości dzieci, zginęło w atakach lotniczych przeprowadzonych w pobliżu dwóch szkół w miejscowości Has
• To kontrolowana przez rebeliantów syryjska prowincja Idlib - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka

Share
Syria: naloty uszkodziły szkoły, zginęły dzieci
Źródło: AFP, Fot: Karam Al-Masri
d1vfi47

- Wojskowe samoloty, których krajów pochodzenia nie ustalono, przeprowadziły sześć nalotów na miejscowość Has, w pobliżu dwóch szkół, które zostały zniszczone; zginęło 26 cywilów, wśród których większość dzieci szkolnych - poinformowało Obserwatorium, które ma siedzibę w Wielkiej Brytanii.

Syryjska telewizja państwowa zacytowała źródła wojskowe, według których zginęła pewna liczba rebeliantów w atakach na ich pozycje w tej miejscowości. Nie wspomniano jednak o ofiarach wśród dzieci.

d1vfi47

Według ratowników z Syryjskiej Obrony Cywilnej, która operuje na terenach zajętych przez rebeliantów, wśród ofiar śmiertelnych było 20 dzieci. Całkowicie, lub częściowo zniszczonych zostało wiele domów mieszkalnych i dwie szkoły - podstawowa i średnia.

Prowincja Idlib znajduje się w północno-zachodniej Syrii, w pobliżu Aleppo i jest kontrolowana jest przez rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada wspieranego przez Rosję.

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin wyraził nadzieję, że w nalotach nie brał udziału rosyjskie lotnictwo, ale powstrzymał się od dalszych komentarzy, czekając - jak powiedział - na informacje z ministerstwa obrony Rosji.

d1vfi47

Podziel się opinią

Share
d1vfi47
d1vfi47
Więcej tematów