Trwa ładowanie...

Syria: na terenie objętym wojną urodziły się bliźniaki syjamskie. Czerwony Krzyż apeluje o pomoc

• W Syrii, na terenie objętym wojną urodziły się bliźniaki syjamskie
• Nawras i Moaz są połączeni odcinkiem klatki piersiowej
• Chłopcy z pomocą Czerwonego Krzyża zostali przetransportowani do szpitala w Damaszku, dzięki czemu mają szansę na przeżycie

Syria: na terenie objętym wojną urodziły się bliźniaki syjamskie. Czerwony Krzyż apeluje o pomocŹródło: https://www.facebook.com/Sarc.Douma/
d4947kc
d4947kc

Już od urodzenia sytuacja chłopców była podwójnie trudna. Nie chodzi jedynie o zrośnięcie klatką piersiową, ale również o miejsce narodzin. Terytorium Syrii objęte jest bowiem od 2011 roku wojną. W związku z działaniami wojennymi leczenie chłopców jest bardzo utrudnione.

Lekarze apelowali do Światowej Organizacji Zdrowia o pomoc w przetransportowaniu miesięcznych bliźniaków do pobliskiego szpitala w Damaszku. Jeśli chłopcy nie przejdą szybko operacji, grozi im śmierć.

Jak informuje Syryjski Czerwony Krzyż na Facebooku, dzieci pomyślnie przeszły podróż z Doumy do Damaszku, podczas której opiekowała się nimi mama i ciocia.

Lokalny Czerwony Krzyż publikując historię bliźniąt w mediach społecznościowych chce zwrócić uwagę na trudne warunki panujące na terenie Syrii. Apeluje o fundusze, by móc kontynuować swoją pracę. Od 18 miesięcy stara się on zapewnić pomoc dla potrzebujących. W jej zakres wchodzi pierwsza pomoc, ambulanse, wsparcie socjalne, a nawet jedzenie dla potrzebujących.

d4947kc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4947kc
Więcej tematów