WP

Syria: co najmniej 17 osób zginęło w ostrzale rakietowym w Aleppo

Co najmniej 17 osób zginęło w ostrzale rakietowym w kontrolowanej przez siły rządowe części Aleppo na północy Syrii - poinformowały oficjalne media i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczenia w Aleppo
Zniszczenia w Aleppo (AFP, Fot: Stringer)
WP

Według syryjskiej telewizji 17 osób "zabiły rakiety wystrzelone przez terrorystów", a 30 zostało rannych. Obserwatorium Praw Człowieka podaje, że ofiar jest 18, w tym pięciu żołnierzy.

Siły syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada od niedawna kontrolują tereny położone na południowy zachód od Aleppo; przypuszczały stamtąd ataki z powietrza na miasto al-Bab położone na północny wschód od Aleppo.

Ostatnie sukcesy sił reżimowych sprawiły, że Asad nie odczuwa już takiej presji jak rok temu, by iść na ustępstwa wobec powstańców i wspólnoty międzynarodowej. Wprawdzie zgodził się na udział w konferencji pokojowej Genewa 2, ale nie zamierza oddawać władzy - komentuje Reuters.

WP

Minister informacji Syrii Omran Zoabi powiedział, że jeśli ktoś sądzi, iż delegacja rządowa wybiera się na tę konferencję "po to, by oddać klucze do Damaszku, nie ma po co tam jechać".

Reżim syryjski zapowiedział pod koniec listopada, że weźmie udział w międzynarodowej konferencji pokojowej Genewa 2 w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii. Wielokrotnie przekładane spotkanie ma się odbyć 22 stycznia.

Celem konferencji jest realizacja postanowień z czerwca 2012 roku. Przewidują one ustanowienie rządu tymczasowego z pełnią władzy wykonawczej, w tym kontrolą nad wojskiem i służbami bezpieczeństwa.

Polub WP Wiadomości
WP
WP