Trwa ładowanie...

Synoptycy ostrzegają: zmiana pogody. Policja apeluje: noga z gazu

Synoptycy ostrzegają przed pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi w wielu regionach Polski. Spadająca temperatura i mokre jezdnie mogą prowadzić do pojawienia się groźnych - szczególnie dla kierowców - oblodzeń. Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu.

Synoptycy ostrzegają: zmiana pogody. Policja apeluje: noga z gazuŹródło: Fotoblogia.pl, fot: Angela Kelly
d1xj01r
d1xj01r

IMGW podaje, iż oblodzenia mogą wystąpić w siedmiu województwach centralnej i wschodniej części Polski. Praktycznie w całym kraju nocą temperatura obniży się do wartości minusowych. Lokalnie mogą wystąpić mgły. Z kolei w dzień w wielu regionach mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. Będzie ślisko, a uczucie chłodu spotęguje zimny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę, a w górach wystąpi halny.

Nadmierna prędkość i niezachowanie należytej ostrożności są nadal głównymi przyczynami wypadków- mówił PAP Antoni Rzeczkowski z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. Przypomniał, że czasem to sekundy decydują o przeżyciu. Dlatego, jeśli podróżuje się nocą, warto robić przystanki. - Ważne jest, by robić sobie przerwy, zjechać na parking, nawet chwilę przespać się w samochodzie i rozprostować nogi. W nocy niebezpieczne są szczególnie autostrady, ponieważ droga jest monotonna, a kierowca musi być cały czas skoncentrowany na jeździe - mówił ekspert.

Policja uwrażliwia także pieszych, którzy idąc po zmroku drogą, powinni mieć na sobie kamizelki odblaskowe bądź inne elementy odblaskowe, dzięki którym byliby widoczni dla nadjeżdżających kierowców. To ważne nie tylko w czasie wzmożonego ruchu, jaki będzie na drogach z powody Sylwestra i powrotów z weekendu noworocznego.

Policyjne wykazy są w tym względzie przerażające. Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia prawie połowę ofiar śmiertelnych stanowili piesi.

d1xj01r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xj01r
Więcej tematów