Trwa ładowanie...
pogoda

Synoptycy ostrzegają przed silnymi mrozami

• Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi mrozami
• Najzimniej jest na wschodzie Polski oraz w niektórych dzielnicach centralnych

Share
Synoptycy ostrzegają przed silnymi mrozami
Źródło: AFP, Fot: LANCE KING
d2qwqb2

Od początku listopada z powodu wychłodzenia organizmu zmarło w Polsce 18 osób. W Nowym Roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarły trzy osoby. Mróz szczególnie daje się we znaki nocą.

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnymi mrozami dla województw wschodnich, wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, południowej części województwa małopolskiego, a także dla województw: świętokrzyskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. We wszystkich tych miejscach synoptycy prognozują kilkunastostopniowe mrozy.

d2qwqb2

Lokalnie temperatura może spaść nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Ale i w pozostałych województwach będzie zimno - tam temperatury będą zbliżone do minus 10 stopni. Najcieplej ma być na zachodzie kraju - w Zielonej Górze i Szczecinie termometry w nocy pokażą minus 11 stopni.

W dzień będzie już nieco cieplej. Od minus 6 stopni w Szczecinie, minus 8 w centrum kraju, do minus 11 w Zakopanem i na Suwalszczyźnie. Tak chłodno ma być co najmniej do poniedziałku.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by wszyscy, którzy widzą osobę bezdomną, śpiącą w nieogrzewanych pomieszczeniach, na dworze, w ogródkach działkowych, poinformowali o tym straż miejską lub policję.

d2qwqb2

Podziel się opinią

Share
d2qwqb2
d2qwqb2
Więcej tematów