Trwa ładowanie...
wybory
27-01-2016 09:38

Syn polskiego emigranta prezydentem USA?

• Bernie Sanders - syn polskiego emigranta walczy o nominację w wyborach prezydenckich w USA
• Eli Sanders, ojciec Berniego wyemigrował z Polski w 1921 roku

Syn polskiego emigranta prezydentem USA?Źródło: AFP, fot: Alex Wong
d3ron8f
d3ron8f

Syn polskiego emigranta teoretycznie ma szansę zostać 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - informuje RMF FM. Bernie Sanders goni w sondażach Hillary Clinton i ostro walczy o nominację partii demokratycznej w wyborach w USA. Senator nie ukrywa, że ma polskie korzenie.

Eli Sanders, ojciec Berniego wyemigrował z Polski w 1921 roku. Mając 17 lat wyjechał ze wsi Słopnice. Dziś ta wieś leży na terenie Małopolski w powiecie limanowskim. Jego bliscy, którzy zostali w kraju, zginęli w czasie wojny. On sam pytany, jak zareagowaliby jego rodzice no to co dziś robi, że ojciec nie byłby w stanie w to uwierzyć. - Już to, że jestem senatorem byłoby czymś niemożliwym do uwierzenia - dodał.

Wybory prezydenckie odbędą się 8 listopada 2016. W ich wyniku wyłoniony zostanie 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych. Wśród ubiegających się o nominację z ramienia Demokratów znaleźli się m.in. Hillary Clinton, Bernie Sanders czy Martin O’Malley. Z kolei o nominację wśród Republikanów ubiegają się m.in. Jeb Bush, Donald Trump oraz Marco Rubio.

d3ron8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ron8f
Więcej tematów