Trwa ładowanie...
d3bvy9b
04-01-2007 07:36

Syn byłego premiera o podejrzanej transakcji

"Trybuna" rozmawia z synem byłego premiera Leszkiem Millerem, który odnosi się do sprawy transakcji, opisanej przez "Dziennik".

d3bvy9b
d3bvy9b

"Dziennik" napisał, że w 2000 roku syn Leszka Millera niespodziewanie zarobił okrągły milion dolarów, a niedługo potem lider SLD został premierem. Gazeta poinformowała, że prokuratura bada, czy Miller junior wziął udział w praniu brudnych pieniędzy. "Dziennik" podkreślił, że rodzi się podejrzenie, iż mogła to być gigantyczna łapówka, mająca na celu kupienie przychylności przyszłego szefa polskiego rządu.

Leszek Miller syn w rozmowie z "Trybuną" mówi, że dziwi się artykułowi, bowiem - jak przekonuje - wszystko jest jasne, przejrzyste i wielokrotnie sprawdzone. Dodaje, że transakcja, o którą chodzi - pośrednictwo firmy należącej do żony Leszka Millera juniora w sprzedaży części spółki CNT, będącej wówczas współwłaścicielem Wirtualnej Polski - była od początku pod "specjalnym nadzorem" AWS, która miała wówczas służby cywilne, wojskowe, skarbowe i antykorupcyjne.

O samym interesie Miller junior mówi, że "urodził się" zupełnie przypadkiem. Szef firmy, w której pracował jeden z udziałowców Wirtualnej Polski, który chciał swoje udziały sprzedać, to mój długoletni kolega. Znamy się jeszcze z podstawówki. Właśnie od niego dowiedziałem, się, że akcje WP są do kupienia - mówi "Trybunie". Zapewnia, że pożyczka, którą wziął u Jerzego Jędykiewicza, byłego szefa SLD z Gdańska, była zgłoszona władzom skarbowym i opodatkowana. (IAR)

d3bvy9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bvy9b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj