Trwa ładowanie...

Syn Andrzeja Leppera otrzymał rekomendację na listę wyborczą PO

Tomasz Lepper dostał rekomendację koszalińskiej PO na listę do Sejmu - poinformowało Radio Szczecin. Oprócz niego poparcie uzyskali: były minister środowiska Stanisław Gawłowski oraz szef koszalińskiej służby więziennej Krzysztof Olkowicz. Decyzja dotycząca list wyborczych należy teraz do Ewy Kopacz oraz regionalnych władz Platformy Obywatelskiej.

Share
Syn Andrzeja Leppera otrzymał rekomendację na listę wyborczą PO
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d30qaw5

Syn tragicznie zmarłego lidera Samoobrony Tomasz Lepper, otrzymał rekomendację na listę do Sejmu z Koszalina. Jesienią bezskutecznie kandydował on do sejmiku z ramienia SLD. Zdobył prawie cztery tysiące głosów, co dało mu 4. wynik spośród wszystkich kandydatów Sojuszu w województwie. Mandatu jednak nie uzyskał.

Sama rekomendacja nie gwarantuje jednak miejsca na liście wyborczej. Propozycje przejrzy teraz zarząd regionalny PO. - Ostateczna decyzja co do list wyborczych i ich kształtu będzie należeć do premier Ewy Kopacz i komitetu politycznego Platformy Obywatelskiej - powiedział Radiu Szczecin Łukasz Tyszler, szczeciński radny PO.

- Bardzo mało prawdopodobne, aby Tomasz Lepper znalazł się na listach Platformy Obywatelskiej – powiedział Jacek Protasiewicz w „Faktach po Faktach” w TVN24. Podkreślił jednak, że warto się przyjrzeć "osobistemu dorobkowi tego człowieka".

d30qaw5

Podziel się opinią

Share
d30qaw5
d30qaw5
Więcej tematów