Trwa ładowanie...
d2qbipm

Symulacja wielkiego karambolu na Południowej Obwodnicy Warszawy

Symulacja karambolu na Południowej Obwodnicy Warszawy to pierwsze ćwiczenia służb ratowniczych na tak dużą skalę. Ćwiczenia odbędą się w piątek, 9 maja w godzinach od 11.00 do 12.00 na Południowej Obwodnicy Warszawy (S2/S8 - węzeł Opacz). Ci, którzy się wybiorą, będą mogli - oprócz symulacji - zobaczyć także pobliskie, drogowe laboratorium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Symulacja wielkiego karambolu na Południowej Obwodnicy Warszawy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2qbipm

Scenariusz ma wyglądać następująco:
Na stojącą grupę samochodów najadą kolejne. Bilans: 5 rozbitych aut i 15 poszkodowanych. W jednym z samochodów dojdzie do rozszczelnienia baku, wskutek czego na jezdnię wycieknie olej napędowy. Zacznie się akcja ratunkowa.

Organizatorzy w realizacji wykorzystają pięć rozbitych pojazdów. Role poszkodowanych odegra grupa statystów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Warszawskiej Akademii Medycznej.

Skala przedsięwzięcia jest ogromna. W akcji ratowniczej wezmą udział jednostki straży pożarnej dysponujące specjalistycznym sprzętem (w tym do ratownictwa chemicznego), policji oraz służby drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ze względu na liczbę ofiar, pomoc medyczna udzielana będzie w specjalnie rozstawionym namiocie, a najcięższe ofiary transportowane będą śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

d2qbipm

Pojawią się samochodowe wraki, ofiary, ratownicy medyczni udzielający pierwszej pomocy, straż pożarna rozcinająca zgniecione wozy i policja dokonująca czynności procesowych na miejscu zdarzenia.

Organizatorzy chcą, by szokujące obrazy przemówiły do wyobraźni widzów. Symulacja jest przede wszystkim świetną okazją do ćwiczeń dla wszystkich służb.

Węzeł „Opacz” znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S2 na odcinku węzeł Konotopa - węzeł Lotnisko.

d2qbipm

Podziel się opinią

Share

d2qbipm

d2qbipm
Więcej tematów