Trwa ładowanie...

Sylwia Spurek: przyjęłam zaproszenie od Roberta Biedronia

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia: była zastępczyni rzecznika praw obywatelskich Sylwia Spurek została członkiem ugrupowania Roberta Biedronia. - Jestem gotowa na start zarówno w wyborach europejskich, jak i parlamentarnych - dodała.
Share
Sylwia Spurek potwierdziła: przyjęłam zaproszenie od Roberta Biedronia
Sylwia Spurek potwierdziła: przyjęłam zaproszenie od Roberta BiedroniaŹródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak
d24kxo1

Spurek złożyła rezygnację z pełnionej funkcji w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich pod koniec lutego. Od razu pojawiły się doniesienia, że zamierza rozpocząć karierę w polityce - u boku Roberta Biedronia. - Stało się, podjęłam decyzję: zrezygnowałam z funkcji zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich i przyjęłam zaproszenie Roberta Biedronia do pracy w Wiośnie - do tworzenia jej programu i do wspólnego działania w celu zmiany świata na lepszy - potwierdziła tę informację w piątek w rozmowie z PAP Spurek.

Zobacz także: Sylwia Spurek, zastępczyni RPO Adama Bodnara, rezygnuje z funkcji

Spurek była zastępcą rzecznika praw obywatelskich od 2015 roku. Wcześniej, w latach 2002-2015, w ramach służby cywilnej pełniła różne funkcje w KPRM. Z wykształcenia jest radczynią prawną i legislatorką. Prywatnie od 18 lat jest partnerką Marcina Anaszewicza, wiceprezesa Wiosny i najbliższego współpracownika Biedronia.

d24kxo1

Spurek wyjaśniła w rozmowie z PAP, że zdecydowała się na związanie się z Wiosną właśnie z powodu 17-letniej znajomości z Biedroniem. Dodała, że podziela jego wartości, takie jak: równość, solidarność czy sprawne państwo.

Zobacz także: Zastępca RPO ma odejść do Biedronia. Opublikowała pożegnalne wideo

Spurek wyjawiła, że lider Wiosny zaproponował jej, aby stanęła na czele zespołu doradców ds. polityki społecznej. - Będziemy w ramach tego zespołu przygotowywać pakiet ustaw dot. m.in. praw osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, praw kobiet czy ochrony zdrowia - dodała. Pakiet ten ma być gotowy "na pierwszy dzień Wiosny w Sejmie".

Była zastępczyni rzecznika praw obywatelskich ma nadzieję, że Biedroń weźmie pod uwagę jej kandydaturę układając listy kandydatów ugrupowania do wyborów: zarówno tych europejskich, jak i parlamentarnych. - Jestem gotowa wziąć na siebie to wyzwanie. Myślę, że każdy, kto podejmuje decyzję o wejściu do polityki, musi być gotowy też do kandydowania - zapewniła w rozmowie z PAP.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24kxo1

Podziel się opinią

Share
d24kxo1
d24kxo1
Więcej tematów