Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Poznaniu – obchody miejskie, imprezy sylwestrowe

Miejska zabawa sylwestrowa 2018/2019 organizowana w Poznaniu tradycyjnie odbędzie się na Placu Wolności. Uczestników czekają atrakcje muzyczne i taneczne, a także pokaz sztucznych ogni. Czego można się spodziewać podczas sylwestra miejskiego w Poznaniu i jak jeszcze spędzimy sylwestrową noc?
Share
Sylwester 2018/2019 w Poznaniu zgodnie z tradycją odbędzie się na Placu Wolności
Sylwester 2018/2019 w Poznaniu zgodnie z tradycją odbędzie się na Placu WolnościŹródło: Shutterstock.com
d22fv8s

Sylwester miejski 2018/2019 w Poznaniu – obchody miejskie

Podczas poznańskiego sylwestra miejskiego 2018/2019 na Placu Wolności znajdzie się parkiet taneczny, którego wielobarwna scenografia ma nawiązywać do światowych dancefloorów. Na scenie muzycznej pojawi się pięciu DJ-ów, którzy zaprezentują obecnym najlepsze utwory ostatnich dziesięcioleci – hasło przewodnie występów brzmi "Hit za hitem". Za oprawę muzyczną zabawy sylwestrowej w Poznaniu będą odpowiadać Dj neeVald (Piotr Niwaldna), Dj Pequeno, Dj Taek & Dj Fiołas, a także Dj Gregoryto.

Sylwester 2018/2019 w Poznaniu mają uświetnić dwie polskie artystki, których imion na chwilę publikacji tego artykułu organizatorzy wciąż nie ujawnili.

d22fv8s

Wstęp na miejskiego sylwestra w Poznaniu jest bezpłatny, początek wydarzenia przewidziano na godzinę 22:00, a zabawa ma trwać do godziny 2:00 rano. Teren zabawy sylwestrowej ma zostać zabezpieczony, w związku z czym na Plac Wolności nie będzie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów, własnych fajerwerków, petard czy alkoholu.

Sylwester miejski 2018/2019 w Poznaniu – fajerwerki

Podczas tegorocznej zabawy sylwestrowej w Poznaniu odbędzie się pokaz sztucznych ogni, który ma trwać ok. 10 minut. Chociaż w kilku miastach Polski zrezygnowano z fajerwerków podczas miejskich obchodów sylwestra, w tym roku Poznań chce zachęcić mieszkańców do wspólnego świętowania na Placu Wolności, by ograniczyć amatorskie wykorzystanie materiałów pirotechnicznych. W zamian uczestnicy sylwestra miejskiego będą mogli obejrzeć profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Sylwester Poznań 2018/2019 – imprezy sylwestrowe

Popularną formą spędzania sylwestra są odpłatne imprezy organizowane przez kluby czy puby, a także eleganckie bale w restauracjach oraz hotelach. Jeśli chcemy wyjść z domu i bawić się ze znajomymi w tanecznych rytmach, możemy wybierać spośród wielu imprez tematycznych. Sylwester 2018/2019 w Poznaniu możemy przeżyć m.in. w klimatach disco czy przy najnowszych hitach, a także wybrać się na imprezę przebieraną. Sylwestra w lokalu spędzimy, płacą już od ok. 40 zł od osoby za sam wstęp, natomiast wieczór sylwestrowy w eleganckiej restauracji z zakąskami czy alkoholem może oznaczać kosz kilkuset złotych od osoby.

d22fv8s

Ciekawą propozycją na spędzenie sylwestra są też zabawy sylwestrowe dla dzieci, potańcówki dla seniorów czy sylwestry dla singli. Sylwester 2018/2019 w Poznaniu organizowany jest też Teatrze Wielkim, gdzie odbywa się koncert, podczas którego usłyszymy utwory ze "Strasznego Dworu" czy "Skrzypka na dachu". W poznańskim Teatrze Muzycznym odbędzie się za to koncert sylwestrowy "Z Broadwayu do Hollywood".

Sylwester Poznań 2018/2019 – maratony filmowe

Propozycją dla miłośników kina są sylwestrowe maratony filmowe. Jeden z nich odbędzie się w CK Zamek, gdzie wyświetlone zostaną filmy "Oni" Paolo Sorrentino oraz "Satyricon" Federica Felliniego. W poznańskim Heliosie dostępne są dwa warianty filmowe: "Władca Paryża" i "Green Book" lub "Teraz albo nigdy" i "Pech to nie grzech".

d22fv8s

Podziel się opinią

Share
d22fv8s
d22fv8s
Więcej tematów