Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Poznaniu – obchody miejskie, imprezy sylwestrowe

Miejska zabawa sylwestrowa 2018/2019 organizowana w Poznaniu tradycyjnie odbędzie się na Placu Wolności. Uczestników czekają atrakcje muzyczne i taneczne, a także pokaz sztucznych ogni. Czego można się spodziewać podczas sylwestra miejskiego w Poznaniu i jak jeszcze spędzimy sylwestrową noc?

Sylwester 2018/2019 w Poznaniu – obchody miejskie, imprezy sylwestroweŹródło: Shutterstock.com
d99cgx2
d99cgx2

Sylwester miejski 2018/2019 w Poznaniu – obchody miejskie

Podczas poznańskiego sylwestra miejskiego 2018/2019 na Placu Wolności znajdzie się parkiet taneczny, którego wielobarwna scenografia ma nawiązywać do światowych dancefloorów. Na scenie muzycznej pojawi się pięciu DJ-ów, którzy zaprezentują obecnym najlepsze utwory ostatnich dziesięcioleci – hasło przewodnie występów brzmi "Hit za hitem". Za oprawę muzyczną zabawy sylwestrowej w Poznaniu będą odpowiadać Dj neeVald (Piotr Niwaldna), Dj Pequeno, Dj Taek & Dj Fiołas, a także Dj Gregoryto.

Sylwester 2018/2019 w Poznaniu mają uświetnić dwie polskie artystki, których imion na chwilę publikacji tego artykułu organizatorzy wciąż nie ujawnili.

Wstęp na miejskiego sylwestra w Poznaniu jest bezpłatny, początek wydarzenia przewidziano na godzinę 22:00, a zabawa ma trwać do godziny 2:00 rano. Teren zabawy sylwestrowej ma zostać zabezpieczony, w związku z czym na Plac Wolności nie będzie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów, własnych fajerwerków, petard czy alkoholu.

Sylwester miejski 2018/2019 w Poznaniu – fajerwerki

Podczas tegorocznej zabawy sylwestrowej w Poznaniu odbędzie się pokaz sztucznych ogni, który ma trwać ok. 10 minut. Chociaż w kilku miastach Polski zrezygnowano z fajerwerków podczas miejskich obchodów sylwestra, w tym roku Poznań chce zachęcić mieszkańców do wspólnego świętowania na Placu Wolności, by ograniczyć amatorskie wykorzystanie materiałów pirotechnicznych. W zamian uczestnicy sylwestra miejskiego będą mogli obejrzeć profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

d99cgx2

Sylwester Poznań 2018/2019 – imprezy sylwestrowe

Popularną formą spędzania sylwestra są odpłatne imprezy organizowane przez kluby czy puby, a także eleganckie bale w restauracjach oraz hotelach. Jeśli chcemy wyjść z domu i bawić się ze znajomymi w tanecznych rytmach, możemy wybierać spośród wielu imprez tematycznych. Sylwester 2018/2019 w Poznaniu możemy przeżyć m.in. w klimatach disco czy przy najnowszych hitach, a także wybrać się na imprezę przebieraną. Sylwestra w lokalu spędzimy, płacą już od ok. 40 zł od osoby za sam wstęp, natomiast wieczór sylwestrowy w eleganckiej restauracji z zakąskami czy alkoholem może oznaczać kosz kilkuset złotych od osoby.

Ciekawą propozycją na spędzenie sylwestra są też zabawy sylwestrowe dla dzieci, potańcówki dla seniorów czy sylwestry dla singli. Sylwester 2018/2019 w Poznaniu organizowany jest też Teatrze Wielkim, gdzie odbywa się koncert, podczas którego usłyszymy utwory ze "Strasznego Dworu" czy "Skrzypka na dachu". W poznańskim Teatrze Muzycznym odbędzie się za to koncert sylwestrowy "Z Broadwayu do Hollywood".

Sylwester Poznań 2018/2019 – maratony filmowe

Propozycją dla miłośników kina są sylwestrowe maratony filmowe. Jeden z nich odbędzie się w CK Zamek, gdzie wyświetlone zostaną filmy "Oni" Paolo Sorrentino oraz "Satyricon" Federica Felliniego. W poznańskim Heliosie dostępne są dwa warianty filmowe: "Władca Paryża" i "Green Book" lub "Teraz albo nigdy" i "Pech to nie grzech".

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów