Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Opolu - koncerty, atrakcje, wydarzenia

Perfect i fajerwerki - to atrakcje, jakie może zapewnić miejski sylwester. Opole w tym roku kontynuuje tradycję i po raz kolejny będzie świętować przy muzyce legendarnego polskiego zespołu z lat 80., a o północy - w przeciwieństwie do większości dużych polskich miast - rozświetli się pokazem sztucznych ogni. Sylwester 2017 z Lady Pank zgromadził przed amfiteatrem tłumy. Jak będzie tym razem? Organizatorzy spodziewają się równie dużego zainteresowania wydarzeniem.

Sylwester 2018/2019 w Opolu - koncerty, atrakcje, wydarzeniaŹródło: iStock.com
d5dh1a8
d5dh1a8

Sylwester Opole – rynek czy NCPP?

Miejski sylwester w Opolu tak jak w roku ubiegłym zostanie zorganizowany na placu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Impreza na rynku po raz ostatni odbywała się dwa lata temu, kiedy opolan bawiła w sylwestra Kayah. Teraz władze znalazły bardziej dogodne miejsce do zgromadzenia rozbawionej publiczności. Przy amfiteatrze tym razem zagra zespół Perfect, który zgodnie z planem ma wejść na scenę o godz. 22.45.

Przed pojawieniem się gwiazdy wieczoru tłum będzie rozgrzewał DJ One Brother. Pierwszą muzyka zabrzmi o 22.00. O północy nad Odrą niebo rozbłyśnie pokazem fajerwerków. Organizatorzy szacują, że miejska impreza sylwestrowa zakończy się o godz. 1.00.

Opole – sylwester w filharmonii, teatrze i kinie

Sylwestrowi w Opolu będą towarzyszyły nie tylko szaleństwa pod sceną, ale również wydarzenia kulturalne dla koneserów sztuki. W Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera zagrane zostaną dwa koncerty sylwestrowe: o godz. 18.00 i 21.30. Wokaliści ze Studia Accantus przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej zaśpiewają piosenki filmowe i musicalowe. Zaprezentują zarówno znane widzom aranżacje, jak i zupełnie nowe interpretacje kultowych utworów.

d5dh1a8

Wieczór 31 grudnia zostanie również uświetniony spektaklami teatralnymi. W Teatrze Opolskim im. Jana Kochanowskiego odbędą się dwa przedstawienia, podczas których widzowie wypiją symboliczną lampkę szampana: "Przyszedł mężczyzna do kobiety" (godz. 18.30) i "Zagraj to jeszcze raz, Sam" (godz. 22.00). W programie Teatru Ekostudio znajduje się natomiast spektakl "Stara miłość nie rdzewieje" o symbolicznej godzinie 21.21. Zespół teatru zaprasza nie tylko na wspaniałe widowisko i szampana, ale również na losowanie nagród.

Podczas sylwestra w Opolu znajdą się również atrakcje dla miłośników dobrego filmu. W kinie Helios zostaną wyświetlone dwa maratony filmowe: (1) "Władca Paryża" + "Green Book", (2) "Teraz albo nigdy", "Pech to nie grzech".

d5dh1a8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5dh1a8
Więcej tematów