Trwa ładowanie...

Sycylia: 13-latek z Polski uratowany przed utonięciem. Ocalił go pies

Pies o imieniu Otto stał się bohaterem na Sycylii. Uratował 13-letniego chłopca, który wyczerpany ledwo utrzymywał się na powierzchni wody.

Share
Sycylia: 13-latek z Polski uratowany przed utonięciem. Ocalił go pies
Źródło: Facebook.com/Associazione Cani Salvataggio
d7i9k8r

Ta niewiarygodna historia wydarzyła się w piątek na jednej z sycylijskich plaż w pobliżu Palermo. Spędzała tam wakacje rodzina z Polski z 13-letnim Maćkiem.

Około godziny 16 mama nastolatka, zaniepokojona jego dłuższą nieobecnością, zaczęła go szukać. Chłopca nigdzie jednak nie było. Przerażona poprosiła o pomoc ratowników.

W poszukiwaniach Maćka, oprócz ratowników na brzegu i na morzu, wzięły udział również trzy zespoły ze specjalnie wyszkolonymi psami. Wśród nich był bohater tej opowieści - czarny labrador Otto.

d7i9k8r

Otto od szczeniaka był szkolony do poszukiwania ludzi i pomocy tonącym. Gdy tylko powąchał koszulkę Maćka, ruszył wzdłuż plaży, poszukując tropu chłopca wśród tysięcy innych zapachów.

Nagle pies dostrzegł ruch w wodzie, między zacumowanymi przy palach rowerami wodnymi. Zaczął głośno szczekać, starając się wskazać przewodnikowi miejsce, w którym zauważył głowę chłopca.

Przewodnik i pies wskoczyli do wody i szybko dopłynęli do Maćka, który już tracił siły i ledwo utrzymywał się na powierzchni. Chłopak uwiązł między dwoma rowerami wodnymi, był zdezorientowany i przerażony, ale cały i zdrowy.

Źródło: palermo.gds.it

d7i9k8r

Podziel się opinią

Share
d7i9k8r
d7i9k8r
Więcej tematów