Trwa ładowanie...

Święty Mikołaj na wrocławskim Rynku. Razem z prezydentem rozświetlą choinkę

Święty Mikołaj - jak zapewniają organizatorzy, prawdziwy - przybędzie w piątek do Wrocławia. Jak co roku, przybyły do stolicy Dolnego Śląska święty będzie obecny przy oficjalnym rozświetleniu stojącej w Rynku choinki.

Święty Mikołaj na wrocławskim Rynku. Razem z prezydentem rozświetlą choinkęŹródło: Facebook / Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
d187wv7
d187wv7

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia - dzieci i dorosłych - w piątek na wrocławski Rynek, by powitać świętego Mikołaja - mówi Anna Bytońska z Urzędu Miasta. Jak zapewniają organizatorzy, święty, który przybędzie na Dolny Śląsk jest "prawdziwy" i przyjechał aż z Finlandii. Powitanie o godz. 17:30. Dzień później, w sobotę, przez miasto przemaszeruje barwny mikołajowy orszak.

Jak niemal co roku, święty Mikołaj weźmie udział w rozświetleniu stojącej w Rynku choinki. Drzewko zabłyśnie światłami w piątek o godz. 18:30. Podczas tego wydarzenia, obok świętego Mikołaja na Rynku obecny będzie również prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. - Wszyscy zgromadzeni pod choinką mieszkańcy Wrocławia wspólnie wypowiedzą zaklęcie, dzięki któremu świąteczne drzewko rozświetli się - mówi Bytońska.

Przybyły do stolicy Dolnego Śląska Mikołaj odwiedzi również dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Wręczy wychowankom centrum drobne upominki wraz z wiceprezydent Wrocławia, Anną Szarycz.

Wrocław 5 grudnia obchodzi również święto ul. Świętego Mikołaja, po raz 10. organizowane przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Święty - o którego prawdziwości organizatorzy nie informują - obdaruje dzieci zgromadzone na prowadzącej do Rynku ulicy łakociami. Po przywitaniu Mikołaja, najmłodsi podziękują świętemu występami tanecznymi i wokalnymi.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! **

d187wv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d187wv7
Więcej tematów