Trwa ładowanie...
d11q1zo

Świętokrzyskie: przekroczone stany ostrzegawcze na trzech rzekach

Na trzech rzekach w województwie świętokrzyskim przekroczone są stany ostrzegawcze. W związku ze spodziewanymi opadami deszczu i burzami w regionie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świętokrzyskie: przekroczone stany ostrzegawcze na trzech rzekach
(PAP, Fot: Waldemar Deska)
d11q1zo

W południe stany ostrzegawcze były przekroczone w czterech miejscach: w Januszowicach na Czarnej Włoszczowskiej (dopływ Pilicy) o 69 cm, na Kamiennej w Bzinie o 28 cm, a w Wąchocku o 15 cm. Na Nidzie w Pińczowie poziom wody wynosił 281 cm, przekraczając stan ostrzegawczy o 31 cm.

Po popołudniu w regionie świętokrzyskim spodziewane są burze i opady deszczu, które miejscami mogą być bardzo intensywne. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Świętokrzyskiego ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia.

- Od godz. 14.oo do 21.00 na terenie regionu wystąpią burze I stopnia i opady deszczu. W niektórych miejscach może spaść nawet do 30 mm deszczu. Spodziewamy się wzrostu poziomu wód w rzekach, choć na razie sytuacja jest stabilna - poinformował dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego Ryszard Mazurkiewicz.

Źródło: WP. PAP

d11q1zo

Podziel się opinią

Share
d11q1zo
d11q1zo
Więcej tematów