Trwa ładowanie...
d1npvb6

Święto Niepodległości w Poznaniu z kawalerią konną i zmechanizowaną

11 listopada to w Poznaniu nie tylko Imieniny Ulicy Święty Marcin, ale też obchody Święta Niepodległości. Na placu Wolności podobnie jak w latach poprzednich będzie można m.in. podziwiać z bliska sprzęt wojskowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto Niepodległości w Poznaniu z kawalerią konną i zmechanizowaną
(Wielkopolski Urząd Wojewódzki)
d1npvb6

W środę, 11 listopada cała Polska będzie świętować 97. rocznicę odzyskania niepodległości. W Poznaniu odbędzie się tego dnia przede wszystkim impreza „Imieniny Ulicy Święty Marcin” z tradycyjną paradą i wielkim jedzeniem rogali świętomarcińskich, ale oczywiście nie zabraknie też obchodów narodowego święta.

Uroczystości rozpoczną się od mszy świętej o godz. 9 w poznańskiej Farze. Głównym miejscem obchodów będzie jednak podobnie jak w ostatnich latach plac Wolności, gdzie od godz. 10:30 będzie funkcjonować strefa historyczna. W jej ramach będzie zaprezentowana historia Wielkopolskiej Brygady Kawalerii i poznańskiej kawalerii, zarówno tej tradycyjnej konnej, jak i zmechanizowanej.

- Rekonstruktorzy przedstawią historię Wielkopolskiej Brygady Kawalerii i poznańskiej kawalerii, tak tej tradycyjnej konnej, jak i zmechanizowanej. Nie zabraknie żołnierskiej grochówki, ułanów, a także wystrzału z armaty prawosławnej. W rolę działonowego jak co roku wcieli się wojewoda wielkopolski – zachęcają organizatorzy.

d1npvb6

Na placu Wolności będzie też można z bliska podziwiać sprzęt wojskowy, m.in. tankietkę TKS z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, samochody Polski Fiat 612 i 508 Łazik oraz motocykl marki Sokół 1000.

Uczestnicy uroczystości będą mogli też spróbować swych kawaleryjskich umiejętności na ćwiczeniowym, drewnianym koniu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1npvb6

Podziel się opinią

Share
d1npvb6
d1npvb6
Więcej tematów