Qaqwqwrqw

Święto "Dni Wolności" jest nowym pomysłem PO. Czy w czerwcu czeka nas aż 9 dni wolnych od pracy?

Święto "Dni Wolności" miałoby trwać aż dziewięć dni. Zdaniem PO, które stworzyło projekt ustawy, "Dni Wolności" mają upamiętniać ważne i jubileuszowe rocznice, które przypadają w 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto "Dni Wolności" może trwać aż 9 dni.
Święto "Dni Wolności" może trwać aż 9 dni. (Pixabay.com)
Qaqwqwrqw

Święto "Dni Wolności" na 40. lecie pielgrzymki Jana Pawła II

Święto "Dni Wolności", zgodnie z projektem ustawy, miałoby obowiązywać od 2 do 10 czerwca. Przez 9 dni Polacy wspominaliby ważne rocznice, które przypadają w 2019 roku.

Święto "Dni Wolności" przypadłoby w terminie 2-10 czerwca, ponieważ właśnie w tych dniach w 1979 odbywała się pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. 40. rocznica pamiętnej wizyty nie jest jednak jedyną okrągłą rocznicą w tym roku. W uzasadnieniu ustawy czytamy, że Polacy powinni świętować, ponieważ w 2019 roku mija:

Qaqwqwrqw
  • 450 lat od podpisania unii lubelskiej scalającej Koronę Królestwa Polskiego i Wielkie Księstwo Litewskie tworząc Rzeczpospolitą Obojga Narodów
  • 100 lat od wybuchu I powstania śląskiego
  • 80 lat od agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę
  • 30 lat od obrad Okrągłego Stołu
  • 20 lat od wstąpienia Polski do NATO

W 2019 roku przypada również 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wspomnienie tej rocznicy chwilowo nie znajduje się w treści projektu ustawy.

Święto "Dni Wolności" – 9 dni wolnych od pracy?

Święto "Dni Wolności", trwające aż 9 dni, nie byłoby świętem wolnym od pracy. Zgodnie z treścią projektu byłoby ono upamiętnieniem ważnych wydarzeń historycznych. Samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje społeczne zaplanowałyby szereg imprez, których celem byłoby odświeżenie wiedzy na temat historii naszego kraju.

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw